Home Sağlık ve Bakım 5 Adımda Kusursuz Oje Sürmek

5 Adımda Kusursuz Oje Sürmek

Kusursuz Oje Sürmenin Püf Noktaları

yazar Ender Çene

5 Adımda Kusursuz Oje Sürmenin Püf Noktaları

5 adımda kusursuz oje sürmek ve püf noktalarını sizinle paylaşıyoruz. Merhabakadin olarak kusursuz oje nasıl sürülür? sorusunun cevabını veriyoruz.

Oje, kadınların severek kullandığı kozmetiklerden birisidir.  Oje sevilen bir kozmetik olduğu kadar kadınları zorlayan da bir üründür.  Ojeyi sürerken fırça izi olmaması ve taşmaması nerdeyse kaçınılmazdır. Oje sürerken bu durumları kusursuz oje sürmek yazımız bu yazımız tam size göre…

Kusursuz Oje Sürmek  5 püf Nokta

  • Tırnak Temizliği

Oje sürmenin ilk noktası tırnak temizliğidir. Tırnak ne kadar temiz olursa oje sürmeniz de o kadar kolay olacaktır. Eğer daha önceden oje kalıntıları varsa onları aseton ile detaylı olarak temizleyebilirsiniz. Asetonu da pamuk yardımıyla kullandığınızda daha kolay çıkarabileceğinizi göreceksiniz.

  • Tırnaklarınızı Detaylıca Törpüleyin

Kusursuz Oje Sürmek aşamasında en önemli nokta törpüleme bölümüdür. Törpü yaparken tırnak şekliniz önemlidir. Uzun tırnaklarınız kısaltma işlemi yapabilirsiniz. Çok kısa olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü, bu tırnaklarda oje çok güzel durmayacaktır.

Törpüleme şekilleri olarak; oval, küt, badem şeklinde törpüleme yapabilirsiniz. Bu seçim el şeklinize bağlı olarak seçilecektir. Ayrıca tırnak yüzeyiniz pürüzlü ve tırtıklıysa oje sürdüğünüzde katmanlı görünüme sebep olacaktır. Bu yüzden törpüleme sırasında tırnak yüzeyine de tırnak üstü törpüsü kullanabilirsiniz.

  • Tırnak Etlerinizi Temizleyin

Tırnak etleri, elde hoş görünmeyen bir durumdur. Tırnak etlerini kestiğinizde enfeksiyon oluşma riskini unutmamak gerekir. Bu yüzden, tırnak etlerinizi kesmek yerine, törpüyle dibine ittiğiniz zaman daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

  • Tırnak Bazı Kullanmayı İhmal Etmeyin

Oje renklerinde siyah, sarı, kırmızı gibi çok koyu renklikukuk ojeler kullandığınızda tırnaklarınızda renk değişikliğine sebep olur. Baz seçiminde şeffaf oje kullandığınız zaman görünüm daha kusursuz hale gelecektir. Tırnaklarınızın yapısı kolay kırılan ve soyulan tırnaklara sahipseniz seçiminiz sertleştirici baz ojeden taraf olmalıdır.

  • Fırça Darbeleri 3 Adımda Olmalı

Oje sürmeye başlardan 3 adımda yapmaya özen gösterin. Öncelikle tırnağınızın orta kısmında başlayın. Oje fırçasını tırnak dibine direk olarak ittirmemeye özen gösterin.

Tırnağın sol ve sağ kısmında da sürdükten sonra işlemi tamamlamış olacaksınız. Sürdüğünüz renk net şekilde ortaya çıkmadıysa ikinci katı üzerinden geçebilirsiniz.  İkinci katı sürerken de bu kurallara uymayı ihmal etmeyin.

merhabakadin.com sitesinden öneri

Oje sürdükten sonra, ojelerinizin daha kalıcı hale gelmesi için koruyucu baz kullanabilirsiniz. Koruyucu bazlar şeffaf renktir. Bu ürün ojenin daha parlak görünmesini sağlarken, kullanım süresini de uzatmaktadır.

Taşırmadan Oje Sürmek

Taşırmadan oje sürmek, kusursuz oje sürmek işleminin ilk adımıdır.  Bunun için yapmanız gereken, ojeyi az kullanmanızdır. Oje sürmeye başlarken tırnağınızın tam ortasından başlayarak sürmelisiniz. Tırnak etine çok fazla yaklaştırmadan sürme işlemine devam edebilirsiniz. Oje bulaşması durumunda, ojeyi hemen silmeyin. Kurumasını bekleyerek, kulak çubuğu yardımıyla bulaşan ve taşan kısımları aseton yardımıyla silebilirsiniz.

Ojeyi daha kusursuz sürmek için merhabakadin.com olarak farklı bir önerimiz daha var.

Küçük madal toka yardımıyla kusursuz oje sürebilirsiniz. Nasıl mı?  tokayı parmağınıza takarak, (tırnak kısmınızı gerek şekilde) kullanabilirsiniz. Bu sayede ojeyi daha kolay süreceksiniz. Böylelikle ojeniz daha kusursuz görünüme sahip olacaktır.

Kusursuz French Oje Sürme

French oje son zamanların en trend oje sürme şeklidir. Peki nedir french oje? Tırnak uçlarının beyaz olup, geri kalan kısımlarının açık renk olmasıdır. French oje için gerekli olan renkler beyaz ve açık renk ojelerdir. French oje kullanımında beyaz ve uçuk renkler oldukça uyum sağlamaktadır.

Açık renkli ojeyi tırnağınıza iki kat şeklinde uygulayın. Ardından tırnaklarınızın uzun kısmından şeritler şeklinde beyaz ojeyi sürün. Bu kısımda zorlanabilirsiniz. Çünkü normal oje sürmeye göre bu işlem biraz daha zordur. Bu aşamada şeffaf bantlar yapıştırarak beyaz alanları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ojeniz kuruduktan sonra, ojenizin daha kalıcı hale gelmesi için baz kullanabilirsiniz. French oje ile tırnaklarınız daha kusursuz ve güzel görünüme kavuşacaktır.

 

merhabakadin.com sitesinden oje ile kombin önerileri

Siyah kombinlerinizi tamamlyacak renk elbette siyah ojedir. Ama bazen zıt renkler kullanmak gerekir. O halde bu renk beyaz olursa harika bir ambiyans olacaktır. Bu süreçte ayakkabınızın beyaz olduğunu düşünürsek tabiki harika bir uyum yakalamak mümkün.

Farklı renkler kullanmak sizi her zamankinden farklı ve alımlı gösterecektir. Her kombine uyacak renkler

Bordo, Kırmızı, Siyah, Beyaz gibi sıralanabilir.

Son zamanların trendleri arasında yer alan saks mavisi ojeyi de unutmamak gerekir. Kotlarınızla harika uyum sağlayacağınız bir kombin sizinle olacaktır.

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?