Home Kadına Özel Evde Doğal Düğün Makyajı 2022

Evde Doğal Düğün Makyajı 2022

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

yazar Ender Çene
evde doğal düğün makyajı

Evde Doğal Düğün Makyajı 2022

Yaz geldi… Düğün zamanı başladı. Sade bir nikahla düğünü geçirmek isteyen kişiler makyajını evde yapmak istiyor. Düğün makyajı evde yapılır mı? demeyin. Püf noktalara dikkat ettiğiniz sürece elbette yapılır. Bu süreçte  popüler kadın sitelerinden biri olan merhabakadin.com sitesi devreye giriyor. Evde Doğal  Düğün Makyajı 2022 önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Düğün makyajında en önemli nokta yüz şeklinizdir. Yüz şeklinize göre makyaj yaptığınızda makyajınız daha profesyonel ve kusursuz gözükecektir. Yüz şekline göre Düğün Makyajı Nasıl yapılır?

Oval yüzler için düğün makyajı:

Makyaj aşamasında en kolay olan yüz çeşitlerinden biri Oval yüzlerdir. Hemen hemen her makyaja uyum sağlar.  Yüz hatlarının birbirine olan uyumu sayesinde bronzer uygulamasına ağırlık verilebilir. Highlighter ile kaş altı, burun ve elmacık kemikleri daha belirgin hale getirilebilir. Allık seçimi de ten rengine göre seçilebilir. Beyaz tenliyseniz, şeftali tonları ve toz pembe tercih edebilirisiniz.

Yuvarlak yüzler için düğün makyajı:

Yuvarlak yüzler için makyaj yaparken, yüzünde oval görünüm hissi verebilir. Bunun için elmacık kemiklerinin alt kısmında kontür uygulanabilir. Yüzün daha uzun formda görünmesini sağlamak için alın ve çene kısımlarını gölgelendirebilirsiniz. Allığınızı da elmacık kemiklerinden şakaklara doğru uygulama yapabilirsiniz.

Kare yüzler için düğün makyajı:

Kare yüzler de makyaj yaparken çene ve alın kısmını biraz daraltmak için yüzün dış köşelerini gölge verilebilir. Alın kenarlarını ve çene köşelerine kontür ile form kazandırabilirsiniz. Bu sayede yüzünüz daha uzun bir görünüm alacaktır.

Üçgen yüzler için düğün makyajı:

Üçgen yüze sahip kişiler, geniş alın ve dar çeneye sahiplerdir.  Bu yüz görünümünü dengelemek ve form kazandırmak için kontür uygulaması gerekir. Kontür uygulamasını alın bölgesine simetrik olarak uygulamak önemlidir. Ayrıca alın köşeleri ve şakak kısımlarına gölge verildiğinde yüzünüz daha orantılı hale gelecek ve makyajınız ortaya çıkacaktır.

Evde Düğün Makyajında Püf Noktalar

Düğün Makyajında Püf Noktalar…  makyajın olmazsa olmaz adımları diyebiliriz. Makyaj aşamasında püf noktaların yanı sıra kullanılan ürünlerde önemlidir. Her makyaj ürünü her yüze uygun olmayabilir. Ve her ürünü kullanacağım diye de bir kaide yoktur. Doğru makyaj ürünleriyle, doğru adımlar önemlidir.

  1. Makyaj Bazıyla Cildini Nemlendir:

Makyajın olmazsa olmazı makyaj bazıdır. Makyaja başlamadan önce bu ürünü uygulayarak cildini makyaja hazırlamalısın. Bu sayede makyajın daha kalıcı ve pürüzsüz olacaktır. Makyaj bazı sayesinde cildin daha parlak, kusursuz olacak, cildinde bulunan gözenek ve sivilcelerin kapanmasını sağlayacaktır.

    2 .Makyaj Bazıyla Cildini Nemlendir:

Cildin en önemli kaynağı nemdir. Özellikle makyaj için oldukça gereklidir. Nemli bir cilt makyajı daha iyi gösterir. Bu ürünleri tercih ederken cilt yapınıza uygun ürünler seçmeniz gerektiğini unutmayınız.

    3 .Fondöten Seçimi:

Fondöten seçimi en önemli kısımdır. Özellikle özel günlerde kapatıcılığı yüksek uzun süre ciltte kalabilen ürünler tercih edilmelidir. Fondöten kullanımını cilt yapınıza uygun seçmeniz gerekir. Cildinizi çok açık yada koyu gösterecek ürünlerden kaçınmanız gerekir. Aynı zamanda bu ürünlerin suya karşı dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz.

    4.Günün Kurtarıcısı Kapatıcı Ürünler:

Düğünün verdiği stres ve yorgunluk yüzünden özellikle göz altında halkalar ve şişlikler oluşabilir. Bu durumun önüne geçmek için kapatıcı ürünler kullanmakta yarar var. Bu sayede bu bölge daha canlı gözükecektir. Göz altına kullanılan kapatıcının ten renginizle uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekir. Bu bölgeye çok açık renkler fayda sağlamayacaktır.

    5. Göz makyajında Püf Noktalar

Gözler, makyaj için ennn önemli kısımdır. Makyajı ortaya çıkartan göz makyajıdır. Bu yüzden bu kısma ayrı bir özen göstermek gerekir.

  • Maskara Kullanımı:

İlk olarak kirpiklerden başlayabilirsin. Kirpik lifting etkisi verecek rimeller kullanabilirsin. Yada takma kirpikler bu dönemlerde oldukça kurtarıcı bir hal alıyor. Bu ürünlerin kullanımı oldukça pratiktir.  Bu ürünün kullanımı için bu videodan destek alabilirsiniz.

  • Eyeliner Kullanımı

Gözü ön planda gösteren ürün eyeliner’dır. Elbette kusursuz sürüldüğü zaman… Eyeliner’ı kusursuz sürmek için aparatlar kullanabilirsin. Göz yapına göre de  ince veya kalın sürebilirsin.

  • Far Kullanımı

Göz makyajında son noktayı far ile bitirebilirsiniz.  Pastel tonlar seviyorsanız, açık pembe ve şeftali tonları kullanabilirsiniz. Elbette bu seçimde ten rengi de önem taşımaktadır.

Evde Doğal Düğün Makyajı İçin Hazırsınız

Evde Doğal Düğün Makyajı İçin Hazırsınız.! İşte bu kadar… Makyajınız hazır…   Başlasın fotoğraf çekimleri … Sade bir düğün makyajıyla oldukça nude bir görünüme sahip olacaksınız.  Size ilham verecek başka bir siteyi buraya bırakıyoruz… Evde düğün makyajı artık sizin için çok kolay …

https://www.weddingforward.com/wedding-makeup/

evde dügün makyaji

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?