Home Kadına Özel Clean Girl Makyajı ile Yaza Hazır Olun 2022 Trendi

Clean Girl Makyajı ile Yaza Hazır Olun 2022 Trendi

yazar Ender Çene
clean girl makyajı

Clean Girl Makyajı ile Yaza Hazır Olun

Clean Girl makyajı nedir? Makyaj kadınlar için en önemli unsurlar arasındadır. Makyaj, kişiyi olduğundan daha alımlı ve farklı göstermektedir. Önemli olan bu işlemin doğru stillerle yapılması gerektiğidir. Yaz aylarında makyaj yapmak cildi yorabilir. Bunun için daha hafif ve sade makyaj stilleri uygulanmalıdır. Bu makyaj stillerinden birisi de “Clean Girl” makyajıdır. Bahsedeceğimiz tüyolarla “Clean Girl Makyajı ile Yaza Hazır Olun”…

Kadın Sitesi Merhaba Kadın Anlatıyor….

Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

Hailey Bieber Clean Girl Makyaj stil öncüleri arasında yer alır. Bu makyaj stilini kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı yöntemler şu şekilde sıralanabilir. Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

  • İşleme cilt bakımıyla başlamalısınız.

Cildiniz ne kadar temiz olursa, makyajınız da o kadar güzel gözükecektir. Cilt bakımı aşamasında yüz temizleme jeli kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra cildinizi ölü deriler ve siyah noktalardan arındırmak için peeling yapabilirsiniz. Son adımda ise nemlendirici kullanarak cildinizi nemlendirerek, makyajınıza geçebilirsiniz.

  • Doğru fondöten seçimi önemli…

Özellikle Clean Girl Makyajında fondöten seçimi oldukça önemlidir. Yaz mevsimi olduğu için daha ince tabakalı ve yoğun formda olmayan ürünler tercihe dilmelidir. Bu sayede makyajınız daha sade ve temiz duracaktır. Bu işlemlerde BB ve CC makyaj en uygun ürünler arasında yer alır. Kapatıcı seçiminizi yaptıktan sonra, ürünü tüm yüzünüze kullanmadan leke olan yerlere kullanabilirsiniz. Buna ek olarak burun kenarları ve göz altlarına kullanabilirsiniz.

  • Göz Makyajınızda Nude Tonlara Yer Verin.

Clean Girl Makyajının püf noktası nude tonlardır. Bu  tonlar sayesinde cildiniz daha temiz ve daha sade bir görünümde olacaktır.  Far kullanımında; toz pembe ve krem renkleri tercih edilebilir. Bu sayede makyajınız yok gibi görünmesini sağlamış olursunuz. Eyeliner makyajı ortaya çıkaran ürünler arasındadır. Bu makyaj türünde eyeliner hiç kullanmayabilir, yada gözün dış bölümüne ince bir kuyruk çekebilirsiniz.

  • Maskaranın İnce Fırçalı Olmasına Özen Gösterin.

Clean Girl makyajında maskaraya da yer verebilirsiniz. Ama bu maskaranın ince fırçalı olması önemlidir. Bu makyaj stilinde maskaranın çok belirgin olmasına gerek yoktur. aha ferah ve doğal bir görünüm için tek kat yeterli olacaktır. Ayrıca

  • Makyaj Sabitleyici ve Pudra Kullanımı…

Makyajınızı tamamladınız. Tüm gün makyajın sabit kalması ve dağılmaması için makyaj sabitleyici ürünler kullanmalısınız. Bu sayede makyajınız daha uzun süre kalacaktır. Cilt yapınıza bağlı olarak bu seçimi pudra olarak da değiştirebilirsiniz. Bu ürün daha çok yağlı ciltler için tercih edilmektedir. Pudrayı kullanırken, yüzün T bölgesine doğru kullanılmasına özen gösterin. Pudra kullan kişilerin bu ürünü yanında bulundurmasını önermekteyiz. Cilt bölgesinde yağlanma hissi oldukça ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

  • Ruj Yerine Nude Tonlarda Parlatıcı ile Makyajınızı Tamamlayın…

Clean Girl Makyajının olmazsa olmazı parlatıcı rujlardır. Bu rujların nude tonlardan seçilmesi önemli bir detaydır.  Göz makyajınızda olduğu gibi açık pembe veya şeftali tonları seçilebilir.  Tabi bu süreçte cilt tonunzunda payı büyüktür. Buna göre renkler seçmeniz gerekir. Ruj, bu makyaj türünde çok ağır duracağından tercihe dilmemesi daha doğru olacaktır. Kullanılsa bile çok açık, pastel tonlar tercih edilebilir.

Clean Girl Makyaj Temizliği

Clean Girl Makyaj Temizliği… Geldik en önemli adıma… Makyaj yapmak ne kadar zahmetli bir işse temizlemek de o kadar zahmetli bir iştir. Makyaj temizliği cilt temizliğinde önemli bir rol oynar. Temizlik işlemini adım adım yapmalısınız.

  • Göz temizliği; göz çevresi nemlidir. Bu yüzden göz makyajında kullanılan ürünler, ten makyajına göre daha yoğun ürünlerdir. Bu yüzden temizleme ürünleri seçerken göze ve göz çevresine zarar vermeyecek ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Yüz Temizliği; Makyajın en fazla olduğu bölgedir. Bu yüzden en fazla vakit ayırmanız gereken yerdir. Makyaj temizliğinde birçok kişi sabunla temizlemeyi tercih ediyor. Ne yazık ki  bu durum ciltte kuruluk ve nem kaybına sebebiyet vermekte. Hatta bu durum zamanla ciltte sebum dengesinin de bozulmasına neden oluyor. Bu aşamada makyaj temizleyici ürün seçerken, cilt yapınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Makyaj süreci ve makyaj sonrası süreç oldukça önemlidir. Ürün kullanımına dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ürünlerinin cildinize zarar vermeyecek, sağlık bakanlığı tarafından onayını almış ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede cilt sağlığınızı da korumuş olacaksınız.

https://hypebae.com/2022/4/tiktok-clean-girl-makeup-look-trend-how-to-guide

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?