Home Astroloji Tarot Falı Nasıl Bakılır? [Nasıl Öğrenilir] [Tarot Nedir]

Tarot Falı Nasıl Bakılır? [Nasıl Öğrenilir] [Tarot Nedir]

yazar Ender Çene
tarot falı

Yıllardır tarot falı bakıyorum. Lise yıllarımdan beri bana bir rehber olmuştur. Peki tarot falı nasıl bakılır ve nasıl öğrenilir? Ya da Tarot falı ne demek diye sorabilirsiniz. Açıklayalım Tarot falı 78 karttan oluşur. Büyük arkana dediğimiz 22 kart ve küçük arkana dediğimiz 56 karttır. 56 kart yıllar içinde iskambil kartlarına dönüşmüştür. Evet oynadığımız kağıt oyunlarının temeli tarottan gelmektedir. Tarot Mısır rahipleri tarafından kullanılmaya başlamıştır. Roma döneminde bu kartlar Avrupa’ya yayılmış özellikle çingene falcıların en çok kullandığı fal bakma biçimi olmuştur.

Tarot Kartları Kılıç, Kupa, Tılsım (Para) ve Değnek olarak 4’e ayrılır. Her bir kartın ters ve düz anlamları farklıdır. Kısaca kart ters açılırsa negatif bir anlam doğurabilir. Ayrıca 22 büyük arkana’nın kahramanın yolculuğunda önemli ve gizli anlamları vardır.

Tarot geleceği söyler mi?

Bilinen düşüncenin aksine tarotun asıl amacı geleceği söylemek değildir. Seçimlerinizde rehberlik yapmaktır. Pek çok kişi için geleceği öğrenmek önemlidir. Ama tarot geleceği, geçmiş ve şu andaki durumları ortaya çıkararak söyler. Kısaca yapacağınız seçimlerin sonuçlarını, tarot ile keşfedebilirsiniz. Gelecek ile ilgili kartlar tabii ki çekebilirsiniz. Tarotun pek çok kart açılımı vardır. En bilineni keltik çapraz dediğimiz açılımdır. Seçimlerinizde zorlanıyorsanız tarot sizin için harika bir rehber olur. Tarotu bu şekilde kullanmak en doğrusudur.

Tarot Nasıl Biliyor?

Bir teorim var bu konu ile ilgili. Bilinçaltınızda seçimler hazır bekliyor ve siz kart seçtiğinizde bilinçaltınızdaki seçimler gün yüzüne çıkıyor. Bilinçaltı geçmiş ve gelecekte bir köprüdedir. Kısaca o her anı yaşıyor ve her anda en iyi seçimi yapmaya çalışıyor. İşte tarot gelecek tahminlerini bu şekilde biliyor. Doğru rehberliği bu şekilde yapıyor. Kısaca tarot sizin bilinçaltınıza ve enerjinize bağlanıyor. Onun için tarot kartlarınızı her zaman yattığınız odada tutun ve başkalarının kullanmasına izin vermeyin. Fala onlar için siz bakın. Tarot açarken her zaman kullanacağınız bir örtü üzerine açın.

Tarot Falına Nasıl Bakılır? Nasıl Öğrenilir?

Tarot falını öğrenmek için bir tarot destenizin olması şarttır. Çeşitli tarot desteleri vardır. Benim size önerim Klasik tarot destesi ile başlayın. Kartların anlamlarını öğrenmek için zorlamayın. Tarot kartı anlamları hem internette hemde deste ile gelen kitapta gayet detaylı şekilde verilir. Tarot öğrenmek zaman alır. Ama desteği aldığınızda açılımları anında uygulayabilir ve ilk falınıza kendiniz bakabilirsiniz.

Tarotu yorumlamak ilk zaman biraz zaman alsa da gerçekten zor değildir. Onun için tek kart çekerek dileklerinize sorular sorabilir veya genel açılımlar yapabilirsiniz. Keltik çaprazda her kartın konumsal değeri farklıdır. Kartların ters anlamlarını kullanmayabilirsiniz. Ters çıkan kartları düzelterek düz anlamlarını kullanabilirsiniz. Bu ilk zaman kafanızı karışmaktan kurtarır. Tarot iç dünyanızda size rehberlik eder ve size harika bir eğlence ve rehberlik sunar.

Zorlu seçimlerimde her zaman tarota başvurdum. Beni çoğu kez bilgilendirdi. Tarot ile ilgili çok ilginç deneyimlerde yaşadım mesela bir kartı her karıştırmama rağmen, 5 kere çekmek gibi istatistiksel açıdan pek mümkün olmayan şeyler yani.

Tarot gerçekten yardımcı bir rehberdir. Fakat gerçek rehber her zaman içinizdedir. İç dünyanızı dinlemeyi ona kulak vermeyi ihmal etmeyin.

tarot nasıl öğrenilir

Tarot Falı Bakarken Dikkat Etmeniz ve Yapmanız Gereken 7 Şey

#1 Kesinlikle sol el ile çekmeniz gerekir. Sol el beynin yaratıcı bölümüne bağlıdır.

#2 Başkalarının sizin tarot kartlarınızı karıştırmasına veya bakmasına izin vermeyin.

#3 Tarotu her zaman kutusunda ve yattığınız yakın bir yerde tutun.

#4 Tarota özel ipek veya güzel bir örtü almayı unutmayın.

#5 Tarota her gün değil gerektiği zamanlar başvurun. Eğlence için değil rehberlik için bakın.

#6 Tarot yan değil dikey karıştırılır ve yüzü size dönük olmalıdır kartların karıştırırken.

#7 Kartları düzgün bir şekilde yayarak açın ve sonra seçim yapın desteği yaymadan seçim yapmayın.

tarot falı nasıl bakılır

Tarot Fal Çeşitleri Nelerdir?

Tarot çeşitlerinden en bilinen bazıları;

Tarot aşk falı ( İlişki Falı )

tarot aşk falı ilişki falı

İlişkinizin nasıl gittiğini anlamak istiyorsanız bu açılımı kullanabilirsiniz. Genellikle en çok tercih edilen ilişki bakma yöntemidir. Aşk durumunuza bakabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin duygularını analiz edebilirsiniz. Ortadaki kart birinci karttır ve ilişkinizin durumunu söyler. Sol üç kart sizindir. Sizi Temsil eder Sol Üst kart düşüncelerinizi (akıl ile ilgilidir) kısaca aklınızda nasıl bir düşünce var onu söyler ve temsil eder ilişki hakkında ne düşündüğünüzü anlatır. Sol orta hislerinizi söyler bu ilişkide ne hissettiğinizi Sol alt ise en önemlisidir dışarıya ne yansıttığınızı anlatır. Kısaca sağ tarafta sağ üst onun düşüncelerini sağ orta ne hissettiğini ve sağ alt nasıl davrandığını ve dışarıya ne yansıttığını gösterir.

Tarot (3) üçlü fal nasıl bakılır? (Geçmiş şimdi ve gelecek)

Yan yana gelen üç karttan oluşur sırası ile geçmişteki durumunuzu anlatır birinci kart. İkinci kart şimdiki durumunuzu anlatır ve üçüncü kart gelecek ile ilgili bilgi verir.

(4) Dört Kart Genel Fal nasıl bakılır?

4 kart yan yana şekilde dizilir. Birinci kart olaylara nasıl baktığını anlatır. İkinci kart seni bu durumda zorlayan şeyleri anlatır. Üçüncü kart rehberlik etmek için gelir ve ne yapman gerektiğini söyler. Dördüncü kart gelecek kartıdır. Geleceğinle ilgili bilgi verebilir.

Keltik Çapraz (Genel Fal) nasıl bakılır?

En çok tercih edilen ve en doğru cevapları veren açılımdır. Tarot aldığınızda ilk bakmanız gereken kart açılımlarından biridir. Tarotu öğrendikce ve araştırdıkça yüzlerce açılım olduğunu göreceksiniz. Bunlar en yaygın kullanılan açılım çeşitlerinden bazılarıdır.

Tabii ki tek kart veya sorusuna göre iki kart çekip rehberlik alabilirsiniz. Tamamen size kalmış bu yöntemler.

İskambil kartları ile tarot falı nasıl bakılır?

İskambil kağıtları tarot kartlarının değişime uğramış halidir. Ama unutmayın mutlaka gerçek rehberlik için tarot desteniz olsun. Ama iskambil kağıtları ile tarota bakmak istiyorum derseniz genel bir fikir vermesi açısından

Tarot Kupalar = İskambil Kupalar

Tarot Değnek = İskambil Sinek

Tarot Kılıçlar = İskambil Maça

Tarot Tılsım = İskambil Karo

Bu şekilde yukarda anlattığım fal çeşitleri ile bakabilirsiniz. Seçtiğiniz kartların tarottaki karşılıklarını bulup internette aratmanız yeterlidir. Mesela iskambilde gelen maça üçlüsü tarotta kılıç üçlüsüdür. Google kılıç üçlüsü yazmanız yeterlidir. Anlamına bakabilirsiniz. Ama dediğim gibi gerçek bir tarot deneyimi yaşamak istiyorsanız kesinlikle kart almalısınız.

Tek Kart Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tek kart seçimi dilek ile yapılır. Bir niyete odaklandıktan sonra kart çekilir. Çıkan kart yorumuna göre dileğin olup olmayacağı veya nasıl bir rehberlik almanız gerektiğini öğrenirsiniz. Kartın (ters düz) konum olarak yorumlamak istemezseniz düz olarak yorumlayabilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?