Home Kadına Özel Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Ten Rengine Göre Oje Renk Seçimi

yazar Ender Çene
Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi konusunda merhabakadin.com olarak önerilerde bulunacağız. Oje rengi seçmek çokta zor değildir. Ancak bu kadar çok renk seçeceği varken bu durum  oldukça zaman alabilir. Neyse ki, geniş kapsamlı renk seçenekleri cilt tonunuza uygun tonları bulmayı eğlenceli hale getiriyor.

Neredeyse her gün yeni bir tırnak rengi piyasaya sürülüyor. Ve esmer tenli kişiler, sizin için düşünülmüş pek çok renk var. Koyu cilt tonları için en iyi tırnak renkleri, gökkuşağının hemen hemen tüm tonlarını kapsıyor. Ten rengi bakımından zengin cildinizde iyi görünmeyen tek bir ton bile yok. Yüksek etkili tonlar koyu cilt tonlarında öne çıkar ve derin, boğucu tonlar kusursuz görünür.

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Koyu teniniz için genellikle aynı tırnak tonlarına sadık kalıyorsanız, biraz eğlenerek yanlış yapmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Hepimiz favori tırnak renklerimizi alışkanlık haline getirdiğimiz zamanlar olabiliyor. Ancak koyu ten renginizde öne çıkacak canlı, daha parlak tonlar veya cildinize tam olarak uyan nötr tonlarla daha fazla deneme yapmanıza izin verin. Bu sayede olduğunuzdan daha farklı gözükebilirsiniz.

Koyu Renklere Göre Oje Renk Seçimi

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi ile ilgili renkler şu şekildedir.

 1. Ateş Kırmızısı
 2. Su Mavisi
 3. Pastel Pembe
 4. Gök Mavisi
 5. Parlak Beyaz
 6. Çikolata Kahverengisi
 7. Şeftali Rengi
 8. Fuşya Rengi
 9. Gökkuşağı
 10. Mor
 11. Neon Sarı
 12. Kum Rengi Tonları
 13. Limon Sarısı
 14. Karamel Rengi
 15. Turuncu
 16. Işıltılı Metalikler
 17. Fosforlu Turuncu
 18. Bordo
 19. Pastel Tonlar
 20. Krom Rengi
 21. Toprak Tonları
 22. Açık Pembe
 23. Klasik Kırmızı
 24. Parlak Siyah
 25. Altın Rengi
 26. Fosforlu Yeşil
 27. Lavanta
 28. Parlak Mavi
 29. Ana Renkler
 30. Gümüş ve Altın
 31. Krem
 32. Sarı
 33. Mandalina
 34. Kobalt Mavisi
 35. Eflatun
 36. Neon
 37. Zümrüt
 38. Gri
 39. Gümüş
 40. Fosforlu Pembe

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Oje Rengi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oje seçiminde su tonu gibi parlak bir mavi rengi seçin. Bu sezon öne çıkın ve cildinizde harika görünecek bebek mavisi veya yumuşak pembe gibi pastel renkli bir ton seçin. Bu kahverengi ton gibi nötr bir cilt tonunu parlak bir mavi ile eşleştirmek, en havalı görünen kontrastı sağlayacaktır.  Beyaz tırnaklar, koyu ten üzerinde inanılmaz derecede şık görünür. Bunun gibi keskin, gümüş renkli bir tasarımla biraz canlılık katabilirsiniz.

Bu modern tarz, çizgilerle oynamanın zıt renkleri en iyi şekilde nasıl kusursuz bir şekilde birbirine bağladığını gösterir. Çikolata kahvesi her zaman koyu ciltler için yapılmış gibi görünecektir – okyanus mavisi eklemek bu gölgeyi bir adım öteye taşır. Hafif bir şeftali tonu, tırnaklara güzel bir yumuşak renk etkisi sağlar.

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Oje Sürerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu yılki tırnak trendleri söz konusu olduğunda, ileride neler olduğunu görmek için uzmanlara başvurduk ve görünüşe göre birçok kişi 2023’de cesur bir açıklama yapmak için geleneksel kış renk paletinden sapmayı düşünüyor. Tonlar ve çikolata tonları hakim olmaya devam edecek. Bir sonraki manikürünüz için ilham arıyorsanız ve sezon bu trendlerin rağbet göreceğini tahmin ediyor. Parlak renkli tırnaklardan sade tasarımlara kadar , sizi daha canlı hava moduna sokacak çeşitli seçenekler var.

Oje rengi ten renginizle uyumlu olmalıdır. Mevsimsel olarak trend olan tonları görmüş olabilirsiniz ama tekrar düşünün, “trend” olan tüm renkler ten renginize uymayabilir. Farklı renkler, farklı cilt tonlarını düzleştirir (açık renklerden en koyuya kadar değişir). Devam etmeden ve tırnaklarınız için bir oje rengi seçmeden önce, cildinizin tonunu önceden bilmelisiniz.

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Farklı Cilt Tonu İçin Önerilen Renkler

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi merhabakadin.com olarak paylaştık. Bu kısımda farklı renkler için önerilerde de bulunduk. Tırnak renkleri için bazı önerilerimiz var.

SOLUK VEYA AÇIK CİLT TONU:

Soluk bir cilt, cildi daha da zenginleştirecek renklere ihtiyaç duyar. Genellikle soğuk bir cilt tonu olarak kabul edilir. Pembe veya mavi pastel renkleri seçmek en iyisidir, ancak istenmeyen bir kontrast oluşturacak koyu renk tonlarından kaçının. Bu cilt tonu için pastel ve nüanslar mükemmel uyum sağlar.

AÇIK CİLT TONU:

Açık tenli bir kadın, ten rengi birçok ton uygulayabildiğinden, çok çeşitli cila rengi seçeneklerine sahiptir. Kaçınmanız gereken renkler, parlak kırmızı veya turuncu-kırmızı ve sarı bazlı tonlardır, çünkü bu renkler açık ten rengini gölgede bırakabilir. Yine de sofistike bir renk uygulamak istiyorsanız yeşil ve turuncu tonlarından kaçınmalısınız.

BRONZ CİLT TONU:

Bronz ciltler için parlak renkler uygulamak en iyisidir çünkü ten renginize benzer nötr renk tonlarını kullanmaktansa teninizi güzelleştirebilir. Pembe, mor ve mavinin parlak tonları şiddetle tavsiye edilir. Tabaklanmış cilt tonu, sarı alt tonlu tonlarla tamamlanır. Altın rengi ciladan kaçınmak da en iyisidir.

ORTA VEYA ZEYTİN CİLT TONU:

Bu cilt tipi için en iyi eşleşme, altın veya şeftali ile eşleşebilir. Ayrıca sıcak ve sarı alt tonlarla uyum sağlayıp gümüş ve mavinin metalik tonlarıyla da meyilli görünebilir. Kırmızı, koyu mor ve lacivert tonlarından kaçının.

KOYU CİLT TONU:

Koyu tenliyseniz mocha, bordo, koyu kırmızı veya koyu yeşil gibi koyu tonları kullanabilirsiniz. Çikolata kahvesinin daha açık tonu gibi renkler de en iyi görünme eğilimindedir. Beyaz, gümüş, turuncu gibi daha parlak tonlardan ve çok pembemsi renklerden kaçının. Çünkü bu koyu tenin daha koyu, donuk ve yaşlı görünmesine neden olur.

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

Koyu Tenlere 40 Oje Renk Önerisi

 

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?