Home Kadına Özel 30 dakikada güzellik nasıl olur?

30 dakikada güzellik nasıl olur?

yazar Ender Çene
30 dakikada güzellik nasıl olur

30 dakika da güzellik nasıl olur ? evet 30 dakikada hazırlanıp çıkabileceğiniz harika taktikler vereceğim. Tüm gün evde miskin miskin oturdunuz. Sonra bir telefon, arkadaşlarınız çağırıyor. Gitmeniz de lazım. O halde yerimizden ışın hızıyla kalkıyoruz 🙂

Kadınlar için en önemli ama şey saçlarıdır. Saçları eğer istediği şekli almadıysa tüm günleri kötü geçebilir.  Bahsedeceğimiz yöntem hem düz hem de kıvırcık saçlılar için uygulanabilir. Eğer seyrek saçlara sahipseniz, hızlı şekilde yıkayarak kurtarabilirsiniz. Başka bir seçenek olarak saçınıza dağınık topuz yaparak , sprey sıkabilirsiniz. Bu şekilde saçımızın yağlı olduğu da anlaşılmayacaktır. Kıvırcık saçlar için ise daha kısa bir süreli işlem vardır.  Saçınızı yıkadıktan sonra saçınızı saç şekillendiriciler sürerek ıslak şekilde bırakabilirsimiz. Eğer mevsimlerden yazsa şanslısınız. Saçınız rüzgarda kuruyarak daha doğal şekil alabilir. Dalgalı saçı olanları da  unutmadık. Elbette… saçlarınızı tepeden toplayarak veya tel toka ile iki yandan tel tokayla tutturabilirsiniz. Bunu gergin ve sert şekilde yaparsanız daha güzel bir görünüm verecektir.Saçlarla ilgili detaylı yazımız için, bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Balık Sırtı Nasıl Örülür? Kolay Saç Modelleri 2020

 

Eyvah kaşlarım çıkmış ne yapacağım şimdi ? öncelikli olarak makyaj yapmaya başlamadan önce kaşlarımızın orta kısmında bulunan kılları kolaylıkla alabilirsiniz. Sonrasında fondöten sürerek kapatma etkisi verebilirsiniz. Ayrıca kaç kısımlarınızın bulunduğu yerlere birazcık daha koyu fondaten sürerek bu mağduriyetimizi engellemiş olursunuz. Esmer bir tene sahipseniz, bir adım önde gidiyorsunuz 🙂 beyaz tenliler üzgünüm ama bu durum bizi uğraştırır.

Makyaj için şöyle bir şey söylemeliyiz fondöten sürdükten sonra kirpiklerinize ve gözünüze işlem uygulayabilirsiniz. Çok abartıya kaçmadan kirpiklerinize rimel sürüp, gözlerinize de eyeliner sürerek daha dikkat çekici  hale getirebilirsiniz. Yüzünüze ise daha az ve sade bir şey uygulayabilirsiniz. Yüzünüze highlighter veya kontör uygulayarak yüzümüzü daha çekici hale getirebilirsiniz. Ama, highligher sürdüyseniz kontur kullanmayın. Aynısı kontür içinde geçerli. Eğer kontür kullandıysanız highlighter kullanmayın. Ruj içinse pastel tonlarda da bir ruj sürerseniz, bizce bu iş tamam!

Tüm bu işlemler 15-20 dakikamızı aldığını varsayıyorum. Sizler hızlı olduğunuz için 15 dakika diyorum 🙂

Kaldı 15 dakikamız, ve kadınların kriz konusu olan ne giyeceğim olayına geldik.

Bu olayda önemli  dışarıya çıkacağınız vakit önemlidir. Eğer hava güneşli ise bir kot giyip üzerine beyaz bir tişört altına da spor bir ayakkabıyla  gayet sade ve şık olabilirsiniz. Eğer akşam çıkacaksanız yine yine kot giyip İçinizde bir tişört üzerine de kot ceket giyerek hem sadelik hemde rahatlığı sağlayabilirsiniz.

Tırnaklarımızı beğenmiyor olabilirsiniz. Yada sürekli tırnaklarıyla oynayan biriyseniz, bu önerimiz size göre diyebiliriz. Eğer evinizde takma tırnak varsa bunu takarak daha güzel bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Elbette ki bu tırnaklara oje sürmeniz gerekir. Bu işlemi hazırlanmaya başlarken yapabilirsiniz. Bu sayede vakit kazancınız olacaktır. Eğer takma tırnak yoksa, siyah ojeniz kesinlikle vardır. Siyah oje bir bayanın olmazsa olmaz rengidir. Olmazsa olmaz yani 🙂 Bu renk oje tırnaktaki kusurları giderir.

İşlem tamam 🙂 aynada son kez kendinize bakıp, parfümünüzü sıkıp evden çıkabilirsiniz. Hazırsınız 🙂

Kombin ve şıklık önerileri

Giydiğiniz kıyafetlerle size bir kaç oje önerilerinde ve kıyafet önerilerinde bulunalım.

  • Beyaz tişört  ve Mavi kot üzerine kırmızı oje çok güzel gider. Ayrıca buna uyumlu kırmızı küpeler ve mavi küpeler takabilirsiniz. Elbette buna uyumlu olan en güzel şey beyaz ayakkabılardır.
  • Siyah pantolon üzerine her renk badi giyebilirsiniz. Bununla beraber bunun üzerine siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje, mavi oje, gibi her renk gidebilir. Ama üstünüzdeki badi ile ojenin rengi birbirine uyum içinde olmasına özen göstermeniz gerekir. Örneğin; üzerine giydiğiniz bodi kırmızıysa beyaz oje sürebilirsiniz veya siyah oje de uyumlu olur.
  •  Bahçıvan pantolon giydiyseniz, bahçıvan içerisine canlı renkler giydiğiniz zaman sizi daha farklı ve güzel gösterecektir. Ayrıca badi rengi ile uyumlu ojeler giyerseniz harika bir konsept olacaktır.
  • Deri ceket giydiyseniz parlak ojeler kullanmamanız gerekir. Kahverengi ve bordo siyah kırmızı ojeler daha uygun olacaktır. Deri ceketin altına kot giyebilirsiniz yada siyah pantolon da uyumlu olur. Bu kombinin altına koyu renk bir ayakkabı veya topuklu ayakkabı giydiğiniz zaman kombini tamamlamış olacaksınız.

Kadınların en önem verdiği şeylerden biriside bakımlı, güzel olmak ve uyum içerisinde olmaktır. Bu yazımızda Size kısa sürede nasıl hazırlanır? ve nasıl uyumlu olunur gibi kurallardan bahsettik. Aslında uyumlu olmak ve kısa sürede hazırlamak çok zor değildir. Çevremizdeki kişileri bekletmeden kısa sürede hazırlanarak hem de güzel olarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Ama size önerimiz Tüm bu işleri de bir yarım saate sıkıştırmak yerine düzenli bakımlarınızı yaptığınız zaman hazırlanmanız bazen 15 dakikayı bile bulabilir.
Biliyoruz ki kişinin psikolojisi zaman zaman değişiyor ve ne giyeceğine karar veremiyor. Ama şöyle bir şey yapabilirsiniz dolabınızda bir köşe olsun ve bu köşenin adı “dışarıya çıkarken giyeceğim köşesi olsun”  dışarıya çıkarken bu alandan seçim yaparak hızlıca giyinip çıkabilirsiniz.

Unutmayın ki kadınlar her zaman güzeldir. Biraz klişe bir söz olacak ama;

“Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır diyerek…

yazımızı burada sonlandırıyoruz.

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?