Home Kadına Özel Balık Sırtı Nasıl Örülür? Kolay Saç Modelleri 2020

Balık Sırtı Nasıl Örülür? Kolay Saç Modelleri 2020

yazar Ender Çene

Balık Sırtı Nasıl Örülür? herkes bu soruyu soruyor. Biliyoruz.  Bunun 3 yöntemi var 🙂

1 Kuaföre Gitmek

2 Bir yakınınıza ördürmek(Biliyorsa)

3 Kendiniz örmek (bizim yöntemlerimizle)

Saçlarımızı güzel görmek bizi mutlu eder. Bazen farklılık isteriz. Bu konuda biraz kabiliyet biraz da bilgi gerekir. Balık sırtı saç modeli cok merak edilen ve aranan konular arasında.

Öncelikle saçlarınızı yıkamakla başlayın.  Temiz saça işlem daha güzel ve kolay yapılır. Yıkama esnasında saçınızı  tarakla açmaya ve saç kremi kullanmaya özen gösterin.

Dilerseniz balık sırtı örme işlemine başlayalım:

Saçınızı taradıktan sonra ön kısmından bir tutam saç alıp, saçı tepe kısmından başlayarak örün. Bu örme şekli bildiğiniz örgü şeklinden biraz farklı. Öncelikle ilk tutamı üçe ayırmalısınız. Bir tutam bir elinizde, diğer iki tutam da diğer elinize alın. Tutmuş olduğunuz iki tutamın arasından, diğer elinize olan tek tutamı alın. Bunu 2 kez ördükten sonra, aynı şekilde ilerleyerek saçın diğer kalan bölümlerini de örgüye dahil ederek ilerleyin. Bitiş noktasına geldikten sonra, bilinen üçlü örme işlemini yapın ve lastik tokayla toplayın.

 

Balık sırtı örgü yaparken, örgüyü sıkı yapmanız gerekir. Bu durum saç modelini uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda saç örgüsünün güzel bir yanı da, saç örgüsünü 1 gün bekletip açtıktan sonra saçta, dalgalı doğal bir görüntü olacaktır.

Ayrıca örgüden sonrada dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Örgünün daha sıkı ve kalıcı yapıda olması için saç örgüsü yapılırken saça sprey veya köpük sıkmanız gerekebilir.

Kolay Saç Modelleri

At kuyruğu: Oldukça klasik bir yöntemdir. Saçlarınızı geriye atarak tepeden sıkı bir şekilde topladığınızda çok doğal ve sade bir görünüm verecektir.

Topuz: İster dağınık, ister sıkı … Siz hangisini istersiniz? Dağınık topuzdan başlayalım. Normal topluyormuş gibi saçlarınızı geriye atarak toplayın. Bu süreçte topuzu tepeden mi? aşağıdan mı istediğinize karar vererek işlemi sonlandırın. Sıkı topuz için ise isminden de anlaşıldığı gibi oldukça gergin bir topuz olmalı. Bunu yaparken saç köpüğü ve sprey kullanabilirsiniz. Bu modeli tepeden toplarsanız daha iddialı bir görüntü verecektir.

Saç Örgüsü: Bu yazımızda bahsetmiştik. Farklı örgü modelleri ile de daha sade görünüme kavuşabilirsiniz.

Dalgalı Saç: Bunun iki yöntemi var. Bigudi ile saçlarınızı sarmak ve beklettikten sonra saçmak. Bunu saçlarınızı yıkadıktan sonra sorarsanız daha güzel olacaktır. Diğer bir yöntem ise, saç maşası ile saçlarınızı yapmak, bunu da saçlarınızı kuruyken yapmanız gerekir. Islak şekilde yaparsınız, saçınıza ciddi zararlar verebilirsiniz.

Düz model:  Kişileri çok zorlayan bir model değildir. Saçları düz olanlar için daha kolay:) Düzleştirici makinası veya fön makinası ile düzleştirme işlemini sağlayabilirsiniz.

Yarım Topuz: Bu model son zamanların trendi. Saçımı toplasam mı? açsam mı? diyenler için oldukça ideal bir model saçın ön kısmından, bir tutam saç alıp, topluyoruz. At kuyruğu modeli gibi. Bu modelde saç tutamını ince alırsanız daha güzel gözükür. Bu modeli, yarım topuz veya yarım at kuyruğu olarak kullanabilirsiniz.

Kadınların en değer verdiği şeylerden birisi de saçlarıdır. Saçları ne kadar bakımlı ve güzel olursa, onlarda güne bir adım önde başlarlar. Saçlarınıza iyi bakmak önemli. Haftalık, aylık saç bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz. Özel karışımlarla evde hazırlayacağınız yöntemler veya bitkisel kremler fayda sağlayacaktır.

Saçlarınızı kuruyken taramamalısınız. Bu kırılmasına sebebiyet verecektir.

Her gün saç yıkamak saçlarınızı güçsüz yapar. Ne yazık ki bu durum saçlarınıza ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden saçlarınızı 2-3 günde bir yıkamanız oldukça idealdır.

Saç konusunda muzdarip mi desek? şanslı desek bilemedik. Ama kıvırcık saçlı bayanların saç konusunda,  bahsettiğimiz yöntemlerin dışında kalabilir. Yapılamaz demiyoruz elbette ama çok zaman alabilir. O yüzden kıvırcık saçlı bayanlar için basit ve etkili yöntemlerimiz var:

Saçlarınızı yıkayın,

(Yıkama esnasında saçlarınızı tarayın)

Saçtaki ıslaklığı aldıktan sonra saçlarınızı geriye doğru atın ve kafanızı aşağıya doğru sallayın.

Sonrasında saç köpüğü, saç şekillendirici ile saçlarınıza sürün. Bu işlemi  hızlı hızlı dipten uca doğru yapmalısınız.

Eğer yaz mevsimi ise bu şekilde bırakıp, doğal şekilde kurumasına ve şekillenmesini sağlamış olursunuz. (Hasta olmanızı istemeyiz 🙂 )

Diğer bir kurutma yöntemi ise fön makinası. Fön makinasıyla kurulama işlemi ile daha kısa sürede kuruyacak ve şekillenecektir.

Sağlıklı, bakımlı, kolay şekil alabilen saçlar sizinle olsun

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?