Home İlişkiler Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları

Mutlu Bir Evlilik Nasıl Olur?

yazar Ender Çene
Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları konulu yazımızı siz değerli okurlarımızla merhabakadin.com olarak paylaşıyoruz. Evlilik; aşk ve mantık üzerine kurulmuş, kişilerin kişisel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayan ve nesil devamlılığını sağlayan bir olgudur. Öncelikli olarak evliliğin güçlü olması için en önemli şey güven duygusudur. Dostluk ilişkilerinde dahi güven duygusu olmadan ilişki yürütülemektedir.

İkili ilişkileri güçlendirmek bizlerin elindedir.

 

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları

 

 

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları Nelerdir?

Hiçbir evlilik her zaman kusursuz değildir.  Her zaman tartışmasız ve mutlu ilerlemez. Her çiftin çakıştığı noktalar vardır. Bu durum oldukça normal bir durumdur. Önemli olan bu durumları büyümeden, aşmaktır. Konular konuşulmadıkça büyüyeceği gibi, çiftlerin birbirine karşı kızgınlıkları da artacaktır. Evlilikte mutlu ilişkinin sırları nelerdir? diye soracak olursanız.  Buna tek bir yanıt vermek mümkün olmaz.

Çünkü, her ilişkinin atmosferi farklıdır. Her ilişkinin mutluluk duygusu farklıdır. Bu durumu çiftler kendileri bulup, ortak noktada buluşması gerekir. Bu sayede ilişki daha sağlıklı ilerleyecektir. Örneğin; siz yürüyüş yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Ama eşiniz koşu yapmaktan hoşlanıyor. Bu durum bir zaman sonra aranızda çatışma yaratabilir.

Bu yüzden, sevilen aktiviteyi eşit zamana bölerek, verimli ve mutlu zaman geçirmeyi sağlamak daha sağlıklı olur. Kişi sadece kendi sevdiği sporu yaptığında, eşiniz tarafından bencil olarak algılanabilirsiniz. Belli bir zaman sonra herkes kendi sevdiği aktiviteyi ayrı olarak yapacaktır. Bu durum da iletişim kopukluğunun başlangıç noktaları arasında yer alıyor. Bu durumu birçok olayda düşünebilirsiniz.

Unutmayın, en güçlü bağ karşılıklı olarak fedakarlık yapılan ilişkilerdedir.

Mutlu Bir Evlilik Nasıl Olur?

Evlilikte mutlu ilişkinin sırları denildiği zaman akla ilk gelen şey, anlayışlı çiftlerdir. Anlayışlı çift denildiği zaman akla gelen ilk şey “saygıdır”. Saygı nedir? Saygı, hayatımızın her alanında olması gereken en önemli unsurdur. Saygı varsa, sevgi vardır. Saygı varsa, anlayış vardır.

Sadece evlilik hayatında değil, hayatımızda olan tüm ilişkilerimizde saygıyı ön planda tutmalıyız.  Birisini kırdığımızda veya saygısızlık yaptığımız zaman, ne yazık ki o kişiye olan saygımızı yitiriyoruz. Birisine sınır koymadığımız zaman bu durum daha ileri seviyeye giderek, ilişkiyi çıkmaza sürüklemektedir.

Mutlu bir evliliğin en önemli aşamalarından biriside budur. Saygıyı yakaladığımız zaman, her şey sırasıyla gelecektir. Mutlu evlilikte diğer önemli bir konu ise anlayıştır. Her zaman iyi olmayabiliriz. Evli olduğumuz için her şeyi beraber yapmak zorunda da değiliz. Bu durumu şu şekilde açıklamata yarar var. Her bireyin özgür alanları vardır. Bunu kısıtlamamak gerekir. Ne kadar anlayışlı olursak, o kadar mutlu bir ilişkimiz olur.

Kısıtlama konusunu şu şekilde özetleyebiliriz. “Onu giyemezsin!” , “Telefonunda ki o kız kim?” ,  ” Orda kızlar/erkekler var, gidemezsin”… gibi örneklendirilebilir. Bu durum toplum içerisinde en sık yaşanan ve tartışmaya açık konular arasında yer almaktadır.

Bu durumda sınırları bildiğimiz zaman asla bir sorun olmayacaktır.

Sevgi bir şeydir, saygı her şey

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları

Mutlu İlişki İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları olarak sizlere yapmanız gerekeneleri sıralıyoruz.

  • Sevgi Bağınızı Güçlü Tutun:   

Sevgi bağı güçlü olan çiftlerin daha uzun süre evlilikleri olduğu söylenebilir. Sevgi olduğu sürece çözümlenemeyecek şeyin olmadığını belirtmekte fayda var. Sevgiyle çözülemeyecek engel yoktur.

  • Birbirinize Karşı Nazik Olun:

Nazik olmak önemli unsurlar arasındadır. Bu durum kişileri birbirine bağlayan bir duygu biçimidir. Siz nazik olduğunuzda karşınızdaki kişi de bu duruma da kayıtsız kalamayacaktır.

  • Önemli Günleri Unutmayın:

Özellikle kadınlar için önemli günler çok özeldir. Tanışma günü, ay dönümü, yo dönümü, sevgililer günü … vs Bu günlere sizde önem vererek onun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Elbette her özel gün için hediye şart değildir. Bazen güzel bir söz, ufak bir jest bile yeterli olacaktır. Bu karşınızdaki kişinin zevkine göre değişecektir.

  • Geçmişe Takılı Kalmayın:

Bu durum genelde kadınların hassas noktaları arasındadır. Geçmişte yaşananan durumları yeniden ön plana gelebilmektedir. Bu durum ilişkileri de olumsuz ilerletmektedir. Bazen bir şeylerin üzerine sünger çekip, anı yaşamak gerekir. Böylelikle ilişkiler daha sağlıklı olacaktır.

Dip not: Affedilemeyecek derecede hatalar olduysa bu durum kişinin kendisine kalmış bir durumdur.

  • Her şeyi karşı taraftan beklemeyin:

Her şeyi karşı taraftan beklemek yapılan büyük yanlışlar arasındadır. Örneğin, “O, beni şu günümde aramamıştı. Bende aramayacağım.” yada ” Bugün bizim için özel bir gün. Ama önce o arasın” gibi … Aslında çok basit gözüken ama ilişkide büyük depremler oluşturan olaylar arasındadır.

Merhaba Kadın olarak, size önerimiz birbirinizin kıymetini bilin ve asla sevmekten vazgeçmeyin.!

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları

Evlilikte Mutlu İlişkinin Sırları

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?