Home Kadına Özel Kahverengi Gözlere 10 Makyaj Tüyosu

Kahverengi Gözlere 10 Makyaj Tüyosu

Kusursuz Göz Makyajı

yazar Ender Çene

Kahverengi Gözlere 10 Makyaj Tüyosu

Kahverengi gözlere 10 makyaj tüyosu bu yazımızda bulabilirsiniz. Makyajın en önemli kısımlarından birisi de gözlerdir. Çekici gözler ve bakışlar makyajın olmazsa olmaz parçaları arasındadır. Merhabakadin.com olarak siz değerli okurlarımıza bu konuda bildiğimiz her şeyi aktarıyoruz.

Renkli gözler makyaj yaptığı zaman gözlerinin anında ön plana çıktığını söylemek mümkün. Peki kahverengi gözlü kişiler? Elbette onlar da doğru tekniklerle makyaj yaptığı zaman gözleri öne çıkarmak mümkün.  Yapılması gereken tek şey doğru renkler ve doğru tekniklerdir.

Makyaj da yapılan hatalarından birisi de yanlış renk seçimleridir. Renk seçimi göz yapınıza ve ten renginize göre seçilmelidir. Seçeceğiniz doğru renklerle daha etkileyici ve çarpıcı gözlere sahip olabilirsiniz.

Aslına bakarsanız kahverengi gözlülerin çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Bu göz tonuna sahip kişilere hemen hemen her renk yakışır. Yapılan farklı makyaj stillerine elverişli olan bu gözlerle, doğru teknikler sayesinde daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Merhabakadin.com olarak kahverengi gözlülere 10 makyaj tüyosu için verdiğimiz öneriler:
Kahverengi Gözlere 10 Makyaj Tüyosu-merhaba-kadin

Kahverengi Gözlere Renk Önerileri

Kahverengi gözlere 10 makyaj tüyosu konusunda vereceğimiz ilk öneri renktir. Renk seçimi sizi ön plana çıkartma konusunda ilk adımdır.  Kahverengi gözlü kişilerde mor, haki, toprak, altın, gri ve bakır tonları olarak sıralanabilir.
Renklerin kullanımından çok, bu renklerin nasıl kullanıldığı da önemlidir. Bakır ve kızıl tonları kahverengi gözlüler için oldukça uygun renkler arasındadır. Eğer beyaz veya buğday tenliyseniz göz makyajında kullanacağınız renk tonları sarı, kızıl ve turuncu tonları teninizle uyum sağlayacaktır.
Bu tonlar bakışları daha çekici kılmaya yardımcı olur. Bakırımsı renkler kullanıldığı zaman, farı kaş kemiğinin başlangıcına uygulayabilirsiniz. Bu sayede gözleriniz daha dikkat çekici hale gelecektir. Eğer gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız, bu makyajın size göre olduğunu söyleyebiliriz.
Kahverengi gözlü kişiler için toprak tonları da oldukça tercih edilen renkler arasındadır.  Bu renk hem gece hemde gündüz makyajında uyum sağlamaktadır. Gündüz makyajında hafif tonlarda uygulanırken, gece makyajında daha yoğun kullanılabilir.
Toprak tonlarını açık ve koyu olarak tercih edebilirsiniz.  Farı uygularken dağıtma işlemini detaylı olarak dağıtmanız gerekir.
Göz pınarına yakın olan bölgede kullandığının rengin tonu daha açık uygulayabilirsiniz. Bu sayede farın daha doğal olarak dağılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede makyajınız  daha doğal bir görünüme kavuşacaktır.
Kahverengi gözlere  yakışan en güzel renklerden birisi de yeşildir. Elbette bu renk için açık tenli olmanız ilk kurallar arasındadır.  Bu süreçte göz renginizin, kahverengi tonu önemlidir. Eğer bal rengine yakın bir tondaysa göz kapağında toprak renkler tercih edebilirsiniz. Gözün alt kısmında da yeşil tonlarına geçebilirsiniz.
Ayrıca, her şeye uyum sağlayan renklerden biriside lacivert ve koyu mavi renkleridir. Bu renkleri doğru şekilde kullandığınız zaman göz bebeklerinizi parlak görünüme kavuşturabilirsiniz.  Bu renk çok koyu olduğu için dumanlı görünüm vermeniz daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.
Kahverengi gözler için bir blogtan aldığımız video şu şekildedir.
Kahverengi gözlere 10 makyaj tüyosu

 Kusursuz Göz Makyajında 10 Adım

Kusursuz göz makyajında önemli olan şey, hatasız makyajdır. Hatasız makyaj  yapılmasa da doğru tekniklerle yapılması gerekir. Kahverengi gözlere 10 makyaj tüyosu başlıklı yazımızda sizlere her detaydan bahsettik.  Kusursuz göz makyajı yapmak için gerekli olan 10 adım işte bu maddelerde:

 1. Teninize uyumlu doğru renk seçimleri,
 2. Doğru teknikler ve doğru makyaj adımları,
 3. Kullanılan ürünlerin markaları (Gözlere zarar vermeyecek ürünler)
 4. Göz yapınıza uygun eyeliner kullanımı
 5. Rimel seçimlerinin kirpiğe uygun olması ve akmayan yapıda olması,
 6. Göz kalemi kullanacak kişiler için, kalem renk tonunun makyajınızla uyumlu olması,
 7. Daha önceki makyajın kusursuz olarak silinmiş olması,
 8. Göz altınında kusursuz olarak kapatılması, bu sayede göz makyajınız daha ön planda olacaktır.
 9. Makyajın çok yoğun olmaması ( özel günler dışında) nude renkler tercih edilmesi,
 10. Göz makyajınızın, kıyafetinizle uyumlu olması.

Kahverengi gözlere 10 makyaj tüyosu Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Kahverengi gözlere 10 makyaj tüyosu olarak sizlere dikkat edilmesi gereken başlıkları söylüyoruz.

 1. Göz makyajının gözünüze uyum sağlaması önemlidir. Renk ve makyaj modeli ilk sırada yer alır.
 2. Gözünüze yaptığınız makyaj sadece far ve göz kalemi değildir. Bu sırada rimeli unutmamalısınız.
 3. Göz yapınız makyaj aşamasında çok önemlidir. Eğer gözleriniz küçükse daha minimal ve ince detaylı makyaj yapmanız önerilir.
 4. Eyeliner süreceksiniz, göz kapağınıza göre sürmelisiniz. Örneğin; büyük göz kapağına sahipseniz eyeliner yukarıya çekik olması sizi daha çekici hale getirecektir. Düşük göz kapaklıysanız. daha ince hatlarda makyajlar yapmalısınız.
 5. Rimel seçiminiz de kirpik yapınıza  göre olmalıdır. Kirpiklerinizi daha dolgun hale getiren rimeller seçmelisiniz.

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?