Home Kadına Özel Hızlı Saç Uzatma da 4 Adım

Hızlı Saç Uzatma da 4 Adım

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

yazar Ender Çene
merhaba-kadin-hizli-sac-uzatma-yontemleri

Hızlı Saç Uzatma da 4 Adımda

Hızlı saç uzatma denildiği zaman inandırıcı gelmiyor olabilir. Eğer sizde  “Saçlarımı hızlı uzatmak istiyorum”  diyorsanız doğru yerdesiniz. merhabakadin olarak sizlere hızlı saç uzatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak hiç de zor değil.  Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler sayesinde kısa zamanda istediğiniz saçlara ulaşmanız mümkün.

Saçların uzamasında hormonsal durumlar da olmaktadır. Bunun için doktora gidebilirsiniz. Bunun dışında saçların uzaması tamamen kişisel bakımla alakalıdır. Saçlarınız, binevi bebek gibidir ne kadar bakarsanız o kadar sağlıklı ve bakımlı olur.

Bu yüzden herkesin yaptığı bakımları değil, saçınıza  uyum sağlayan yöntemleri denemelisiniz. Böylelikle saçlarınız istediğiniz hacme daha kısa sürede kavuşacaktır.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında ilk sırada bakım önerileri yer alıyor. Saç uzatmanın püf noktası bakım ürünleridir. Elbette doğal bakım ürünleri… Nedir bu doğal ürünler?

 1.  Aloe vera Maskesi

Cilt bakımında sıklıkla kullanılan Aloe Vera saç bakımında da sıklıkla kullanılmaktadır.  Saçın uzamasında Aloe Vera bitkisi birçok kozmetik ürünlerinin de içeriğinde yer almaktadır. Bu bitkinin içerisinde bulunan sıvıyı kullanarak, bakım sağlayabilirsiniz.  Bu bitkiyi uygulama yöntemleri şu şekildedir:

Gerekli malzemeler:

 • Yarım Limon Suyu
 • 1 Fincan Aloe Vera
 • 1 Tatlı Kaşığı Bal

Uygulama Şekli

Bu malzemeleri bir kapta güzelce karıştırın. Bu kap sürekli bakım yapacağınız kap olsun.  Saçlarınızı 4 bölmeye ayırarak, ürünü orantılı şekilde masaj yaparak uygulayın.

Bu maskenin saçınızda 30 -45 dakika bekletin. Bu maske için saçınızın yağlanmaya yakın tarzda olmasına özen gösterin. Bu sayede maske saçınıza daha iyi nüfuz edecektir.

Saçlarınızı duruladığınız zaman daha yumuşak ve daha parlak olduğunu göreceksiniz. Bu durumun kalıcı olması için tekrarlı şekilde yapılmasına özen göstermelisiniz.

2 Elma Sirkesi Maskesi

Elma sirkesi etkili ve hızlı saç uzatma yöntemleri arasındadır. Saçlara parlaklık veren bu yöntem ile saçlarınız kısa zamanda değişiklik gösterecek. Bu süreçte organik sirke kullanmanızı öneririz. Bu sayede daha çok fayda sağlayacaktır.

Gerekli Malzemeler:

 • Sirke,
 • Su,

Uygulama Şekli

Bu maske duş sırasında daha sık kullanılmaktadır. Durulama suyuna 2-3 damla sirke ekleyerek saçlarınızın bakımlı görünmesine olanak sağlayacaktır. Ayrıca püskürtme şişesine sirke ekleyerek, duş öncesi saçlarınızı bu ürünü uygulayabilirsiniz.

Sirke  maskesi saçlarınızı kökten uca besleyerek daha sağlıklı ve güçlü görünmesine olanak sağlar.

3 Zeytin Yağı ve Toz Acı Biber Kürü

Acı biberle saç uzatmak mı? evet yanlış duymadınız. İçerisinde bulundurduğu kapsaisin sayesinde saç derisindeki kan akışının hızlanmasına olanak sağlar.  Bu sayede sinirleri daha etkin hale getirir.

Gerekli Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı Toz Acı Biber
 • 2 tatlı kaşığı Zeytin Yağı

Bu ürünü nasıl kullanabilirsiniz?

Uygulama Şekli:

Az bilinen maskeler arasında yer alan bu maske oldukça etkilidir.  Saçın az olan kısımlarından başlayarak,  tüm saç bölgesine masaj yapabilirsiniz. Bu karışımı saçınızda 30-45 dakika aralığında bekletmenizi öneririz.

Bakım sonrasında saçınızı masaj eşliğinde durulayabilirsiniz. Saçta zeytinyağı olduğu için bu işlem biraz uzun sürebilir. Sinirlerinizi daha etkin hale getiren acı biber ve zeytinyağı ikilisi düzenli kullanıldığı zamanda saçlarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzadığını göreceksiniz.

4. Yeşil Çayın Saçtaki Etkisi

Gerekli Malzemeler:

 • 2  sallama yeşil çay
 • Su

Uygulama Şekli:

Yeşil çay detoks severlerin en sevdiği çaydır. Vücut açısından oldukça faydalı olan bu ürün aynı zamanda saçlara da bakım sağlar. Yeşil çay maskesi için sallama poşet olan yeşil çayı normal şekilde demliyoruz.

Bu çay ılıyana kadar bekliyoruz.  Saça masaj yaparak uyguluyoruz. Bu karışım saçınızı daha parlak ve canlı gösterirken, aynı zamanda daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Saçta yapılan doğru ve yanlışlar

Kadınlar için en önemli şey saçlarıdır.  Bu bölümde saçta yapılan doğru ve yanlışlardan bahsedeceğiz. Ama zaman zaman saçlarla alakalı doğru ve yanlışlar vardır. Bunun için bazı önerilerde bulunacağız;

 • Saçınızı her gün yıkamak saçı uzatmaz. Aksine saçı kurutur ve dökülmelere sebep olur.
 • Ürün önerisinde bulunmasak da saça zarar veren, ürünlerden kaçınmanızı öneririz. Örneğin saçınıza her gün kimyasal ürünler kullanmak hızlı dökülmesine yol açabilir.
 • Saç şekillendirici gibi saça yüksek ısı veren ürünlerin kullanımını minimum seviyede yapmanızı öneririz. Bu ürünleri ne kadar az kullanırsanız, saçlarınız da  o o kadar güçlü olacaktır.
 • Saçı çok sıcak suyla yıkamamak gerekir. Bu durum saç tellerinizin incelmesine de sebep olmaktadır. Olabildiğince saçlarınızı ılık suyla yıkamanız, hatta soğuk suyla yıkayarak deride ki kan akışını hızlandırabilirsiniz.
 • Saç derinize ara ara masaj yapmayı ihmal etmeyin. Bu durum saç derisinin canlanmasını sağlayacaktır.
 • Saçlarınızı belli aralıklarla kestirmeniz, saçlarınızın daha güçlenmesine ve hızlı olmasına olanak sağlar.
 • Kuaförünüzü sıklıkla değiştirmek yerine, tek kuaförle ilerlemeniz en doğru seçimdir. Saç yapınızı bilen birisi olarak saçınıza en iyi uygulamayı o sunacaktır.

Saç bakım önerileriyle ilgili merak ettiğiniz diğer konulara bu videodan ulaşabilirsiniz.

 

merhaba-kadin-hizli-sac-uzatma-yontemleri

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?