Home Sağlık ve Bakım 3 Adımda Evde Hızlı Saç Bakımı

3 Adımda Evde Hızlı Saç Bakımı

Hızlı Saç Bakımına Altın Tavsiyeler

yazar Ender Çene
3- Adımda- Evde- Hızlı- Saç -Bakımı-merhaba kadin

Hızlı Saç Bakımına Altın Tavsiyeler

Evde hızlı saç bakımı denildiği zaman parlayan gözleri fark ediyoruz. Özellikle yaz mevsiminde saçların daha fazla bakıma ihtiyaç duyduğunu belirtmek isteriz.  Güneş, kum, deniz derken saçların kurumasına sebebiyet veriyor.  Bunun dışında tatile gitmeyen kişilerinde saçlarının bakıma ihtiyaç duyduğunu söyleyeme gerek.

Saçlarım sürekli dökülüyor, kırılıyor diyenlerdenseniz merhabakadin.com olarak sizlere bu yazıyı hazırladık. Yazımız tam size göre…

Doğal Saç Bakım Ürünleri

Saçlar, kadınlar için en önemli şeydir. Kuaföre gitmeden önce bile birçok kişiden fikir alıp gidilir. Saçlar ne kadar bakımlı olursa, kadınlar için mutluluk sebebi olmaya yetebilir.  Hızlı saç bakımı kuaförlerin dışında evde de kolaylıkla yapılabilir.

Bu süreçte önemli olan şey doğal ürünlerin kullanılmasıdır. Peki nedir bu doğal ürünler?

Badem Yağı Maskesi:

Badem yağı maskesi sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır. Badem yağı saçı besleyen ve kuruluğu alan bir üründür.  Haftada 1 kere bu ürünü kullanmanız, saçınızı daha parlak ve hacimli hal almasını sağlayacaktır. Badem yağını, yağlı saça uygulamanız daha etkili olacaktır. Saçınıza masaj yaparak her bölgesine nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, saçınıza maske yaptıktan sonra bone yöntemiyle 1 saat bekletebilirsiniz.

Bu yağa ek olarak, Argan yağı maskesi, at kuyruğu yağı maskesi ve hint yağı maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin hepsini karıştırarak da kullanabilirsiniz. Her ürünün saçta ki etkisi farklıdır.

Çam Terebentin Yağı Maskesi:

Çam terebentin yağı oldukça etkisi olan bir üründür. Bu yağı şampuan içerisine ekleme yaparak kullanmanız daha uygun olabilir. Bu yağ sayesinde saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca saçta bulunan dökülmelerinde azalmasında oldukça etkilidir. Kullandığınız şampuanın tuzsuz şampuan olmasıyla beraber, saçlarınızda ki hacme siz bile inanamayacaksınız.

Ürün kullanım miktarı olarak, şampuanınızın boyutuna bağlı olarak, örneğin 100 ml’lik bir şampuana 6-8 kapak ürün damlatabilirsiniz. Bu işlemden sonra ürünü çalkalayarak kullanabilirsiniz. Ürün için birçok markası bulunmaktadır. Daha çok doğal olan ürünleri tercih etmeniz gerektiğini unutmayınız. Bu karışım en pratik ve en hızlı saç bakım ürünleri arasındadır.

Bakımlı Saçlar İçin Besin Tüketimi

Bakımlı saçların diğer bir sebebi de  besinlerdir.  Ne kadar sağlıklı beslenirseniz, saçlarınızın uzaması da o kadar sağlıklı olur. Besin değerleri açısından saçlarınıza, fayda sağlayan besinler tüketmelisiniz.

Bu sayede saç köklerinin daha kuvvetli olmasıyla beraber saçlarınızda ki dökülmede azalmış olur.

Saçlarınızı daha sağlıklı hale gelmesini sağlayan besinler:

Somon Balığı

Somon balığı  omega bakımından zengin bir besindir. Bu sebeple sıklıkla tüketilmesi önemlidir. Omega, saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Daha güçlü ve sağlıklı saçlar için hafta 2 kere tüketmeniz önerilir.

Tatlı Patates

Tatlı patates A vitamini ve karoten açısından oldukça faydalı ve zengindir. A vitamini, sayesinde saçlar daha sağlıklı bir hal alır. Saçlarında kuruluk yaşayan kişiler için fayda sağlayacak bir üründür. Çünkü, tatlı patates saça aynı zamanda nemlilik katmaktadır. Bu besini haftada 1 kere öğünlerinize ekleyerek tüketebilirsiniz.

Avokado

E vitamini bakımdan fayda sağlayan ve saçların uzamasında etkili olan bir üründür. E vitamini saçların dökülmesini engelleyen yağ asidi kaynağıdır. Avokadoyu, sabah kahvaltılarında, tüketebilirsiniz.

3 Adımda Evde Hızlı Saç Bakımı

3 Adımda Evde Hızlı Saç Bakımında Avakado Tüketimi

 

Ispanak

Ispanak içerisinde C ve A vitaminleri, folat ve demir bulunur. Saçların sağlıklı uzamasında önemli rol oynayan bu ürün aynı zamanda saçın dökülmesini de önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, ıspanak  içerisinde bulunan A vitamini saçların daha sağlıklı gözükmesini sağlarken saç derisininde nemlenmesini sağlamaya yardımcı olur.

Yumurta

Yumurta, en önemli protein bakımından zengin bir besindir. Vücutta biyotinin eksik olması saçların kırılmasına ve saç derisinde kepeklenmeye sebebiyet verebilir.  Biyotin, yumurtanın içerisinde bol miktarda bulunur.  Günlük olarak 1 yumurta tüketilmesi önerilir.

Güçlü Saçlar için Altın Öneriler

  • Her gün saçlarınızı yıkamamalısınız. Bu durum saçların kurumasına sebebiyet verebilir.
  • Saçlarınızı aşırı ısı veren ürünler kullanmamalısınız. Bu durum saçlarınızın kırılmasına ve dökülmesine sebebiyet verilir.
  • Yukarıda bahsettiğimiz, ürünleri kullanmanızı öneririz. Bu sayede saçlarınız daha güçlü bir yapıya sahip olacaktır.
  • Saçlarınızı düzenli olarak kestirmeniz, saç köklerinin canlanmasına sebebiyet verecektir. Bu yüzden saçlarınızı belirli aralıklarla kestirebilirsiniz. ( 2- 3 ayda 1 kere)
  • Şampuan seçiminiz, saç yağınıza göre olmalıdır. Özellikle tuz oranı düşük veya olmayan doğal ürünler kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınızın daha canlı hale gelmesi için ayda 1 kere yıkama işlemi yapabilirsiniz. Bu durum saçların daha parlak hale gelmesini sağlayacaktır.

     3- Adımda- Evde- Hızlı- Saç -Bakımı-merhaba kadin

    3- Adımda- Evde- Hızlı- Saç -Bakımı-merhaba kadin

Farklı saç bakım önerileri için size bir  video bırakıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?