Home Kişisel Gelişim İnsanlar İstediklerine Zaman Ayırır. 10 Gerçek Kanıt.

İnsanlar İstediklerine Zaman Ayırır. 10 Gerçek Kanıt.

İnsanlar İstediklerine Zaman Ayırır.

yazar Ender Çene
insanlar istediklerine zaman ayırır

Çoğu insan meşguldür. İnsanlar istediklerine zaman ayırır ama… Bu gerçektir. Çoğu insan meşgul değildir. Sadece insanlar istediklerine zaman ayırır. Bu ilk başta kulağa hoş gelmeyebilir. Ama bizde zaman zaman ayrım yaparız. Hepimiz arkadaşlarımız arasında ve ailemiz arasında ayrım yaparız. Bazıları bizim için çok daha değerlidir. İşte bu yüzden bu blog yazımızda gerçekleri görmeniz için yardımcı olmak istiyoruz.

[su_box title=”Tüm Olumlamalar” box_color=”#b90b92″ radius=”6″]Bu kategorimizde Olumlamalar için harika yazılar bulabilirsiniz.[/su_box]

İnsanlar İstediklerine Zaman Ayırır.

  • Whatsapp Mesajları Önemli

Çoğu zaman whatsappta mavi tik “görüldü” işareti ile karşılaşıyor ama cevap yazılmıyorsa bu ciddi bir problemdir. O insan size zaman ayırmıyordur. Genellikle söylediği ise çok meşgul olduğudur. Görgü kuralı olarak bir insana kısada olsa bir cevap vermemek çirkin bir harekettir. Aslında saygısızlıktır. İnsanlar istediklerine zaman ayırır ve whatsapp mesajları bunun en önemli kanıtlarından biridir. Sizi görmezden gelmesi cidden çirkin bir harekettir.

insanlar istediklerine zaman ayırır

  • Cevapsız Çağrılar

Tabii ki meşguldür. Belki toplantıdadır veya başka bir yerdedir. Önemli bir işi vardır. Ama insanlar istediklerine zaman ayırır. Toplantıda bile bir mesaj atar ve söyler. İşte burada çok önemli bir çizgi vardır. Sizi önemsemiyor veya değer vermiyordur. Belki bunu kendine bile itiraf edemiyordur.

 

  • Kısa Süren Konuşmalar

İster telefonda ister başka bir yerde konuşmalar kısa sürüyorsa bu size çok önemli bir kanıt sunar. İnsanlar istediklerine zaman ayırır. Kafanızı karıştırmak istemiyorum ama insanlar istediği şeylere ve kişilere zaman ayırır. Bir insan size önem veriyorsa çok daha uzun sohbet eder ve sohbetten zevk alır. Bu mekan fark etmeden sürer. Sizi seven ve değer veren insanlarda bu özelliği görebilirsiniz.

 

  • Sözlere değil davranışlara bakın.

Yaptığımız en büyük hata sözlere aldanmamızdır. İnsanlar genellikle başkalarını sözlerle yönetir ve kandırır. Hayatta yapmamız gereken en önemli şeylerden biri bu sözleri önemsememektir. Onun yerine davranışlarını incelemek ve görmek çok daha önemlidir. İnsanların davranışları düşüncelerinin aynasıdır. İşte insanlar istediklerine zaman ayırır dediğimizde bunu en güzel davranışlarda okuruz.  İnsanlar davranışları ile kendi niyetlerini gösterirler.

 

  • İşleri düştüklerinde sizinle iletişime geçerler.

Bu çoğu insanın yaptığı bir harekettir. İnsanlar istediklerine zaman ayırır ve size ise sadece ihtiyaçları olduklarında zaman ayırırlar. Bu çok fazla insanın yaptığı bir şeydir. Eğer siz bunu fark ettiğiniz halde izin veriyorsanız hata yapıyorsunuz. Çünkü bu size yapılan bir saygısızlıktır. O kişiye ihtiyacı olan şey için hayır derseniz sizle görüşmeyi sürdürmeyecektir. Bu onun karakterini göstermektedir. İşte bu yüzden hayır demeyi bir an önce öğrenmelisiniz.

  • İnsanlar Değer Verdiklerine Zaman Ayırır.

Bu yanlış gelebilir ama gerçekten hayat böyledir. Hepimiz bu konuda neredeyse aynıyız. Birbirimize zaman ayırıyorsak bunun belli nedenleri vardır. Bunlardan biri de değer verdiğimiz içindir. İnsanlar istediklerine zaman ayırır çünkü onlara değer verirler. İşte burada şunu anlayabilirsiniz. O insanın gözünde değeriniz ile ilgilidir her şey. Bu size verilen değer ve gerçek değerinizi değiştirmez. Ama hayat yine de böyledir.

 

  • İnsanlar Her Zaman Meşgul Değillerdir.

En meşgul insan bile çoğu zaman meşgul değildir. Size vakit ayırabilir. Bu da size bir ipucu vermelidir. Unutmayın insanlar istediklerine zaman ayırır. İnsanlar meşgul olacakları ve zaman ayıracakları vakitleri her zaman ayarlayabilirler. İnsanın en büyük hatası zaman ayıracağı kişiyi doğru seçememesi ile ilgilidir. Hiçbir zaman ilişkiler ve duygular karşılıklı olmayabilir.

  • İnsanları Zorlayamazsın.

Çoğu zaman insanların yaptığı en büyük hata size vakit ayırmalarını zorlamaktır. İşte bu yüzden cevapsız çağrılar ve mesajlar artar. Ama asıl gösterge karşıdaki kişinin kendiliğinden istemesidir. Sizi önemsemiyorsa problemi sadece onda veya sizde aramayın. İki tarafta problem olabilir. İki tarafta sıkıntı yaratıyor olabilir. Bazen o kişiyle asla bir ilerleme yaşayamazsın.

 

  • Tüm bunları anlayarak aydınlanmak.

Pek çok kişi için bu yazdıklarım sadece bir hikaye gelecektir. Ama bunlar deneyimlerin sonucudur. İnsanlar istediklerine zaman ayırır. Bu gerçektir. Bu hayatın gerçeğidir. Size zaman ayırmıyorsa bu onu ilgilendirir. Siz gerçekten size değer ve sevgi verebilecek başka birini bulmalısınız. Bu hayatınızdaki en büyük hamledir. Hayatınızı ve düşüncelerinizi değiştirecek adımdır.

insanlar istediklerine zaman ayırır

  • Sonuç

Eğer bu yazıda en önemli not nedir derseniz başkalarının düşünceleri ile hareket etmemenizdir diyebilirim. O insanın hareketleri aslında çoktandır size değer vermediğini ve meşgulüm lafına sığındığını gösterecektir. İşte size çok farklı gelecek bir adımda budur. Farkındalığınızı arttırın. Farkındalık en önemli adımdır.

 

Son Düşünceler

İnsanlar istediklerine zaman ayırır ve bunu bazen bilerek veya bilmeyerek yapabilirler. Bazen ihmal ettikleri kişi gerçekten değer verdikleri insanlar olabilir. Ama genellikle bunun en büyük sebebi iş hayatının yoğunluğu olabilir. Yine de bir insan isterse size zaman ayırabilir ve bu o kadar yoğunken yaptığı bir şeyse harika bir harekettir. İnsanları anlamak için onları dinlemek gerekir. İşte burada o insanlar bazen size gerçeği söyleyemezler.

Onlarla konuşmayı deneyebilir veya hayatınıza size daha fazla değer verecek birilerini dahil edebilirsiniz. Karar sizin. Ama unutmayın insanlar her zaman istediklerine zaman ayırır.

https://www.youtube.com/watch?v=rOor-3U45tI

https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/42-practical-ways-to-improve-yourself.html

Benzer Yazılar

1 Yorum

Seyhan Ocak 29, 2023 - 9:48 pm

Tamda doğru dusunemedigim bir anda,farkindaligimi artirdiginiz için teşekkür ederim,

Reply

Yorumunu Bırakır mısın?