Home Yaşam Çayın Manevi Faydaları Nelerdir? (Spiritüal Faydaları) 10 Fayda

Çayın Manevi Faydaları Nelerdir? (Spiritüal Faydaları) 10 Fayda

Çayın Spiritüel Manevi Faydaları Nelerdir?

yazar Ender Çene
Çayın Manevi Faydaları

Çayın manevi faydaları nelerdir? Spiritüel faydaları nelerdir? Çay çok eskiden beri medikal ve ruhsal iyileşme için kullanılmaktadır. İlk olarak M.Ö. 2700 yılında Çin’de tedavi için kullanılmaya başlamıştır. Pek çok faydası olduğu bilinen çayın manevi etkisi gerçekten büyüktür. Çay demlemek ve içmek başlı başına ruhsal bir deneyimdir. Çayı demlemek için doğru ruhsal adımları atmayı adım adım anlatacağız. Çay doğru demlendiğinde insanı dinginliğe ve huzura sevk eder. Meditasyondan önce bir bardak çay ruhsal gücünüzü arttıracaktır.

[su_box title=”Tüm Olumlamalar” box_color=”#b90b92″ radius=”6″]Tüm olumlamalara buradan ulaşabilirsiniz. Olumlamalar kategorimiz.[/su_box]

Psikolojik İyileşme için Siyah Çay Manevi Faydaları Nelerdir?

Eğer çay doğru şekilde yapılır ve tüketilirse size çok faydalı olacaktır. Çayın manevi faydaları içinde psikolojik olarak kendini iyi hissetme ve rahatlama duygusu vardır. Çay; gerçekten insanı huzurlu ve mutlu olması için gerekli enzimleri salgılamasını sağlar. Unutmayalım ki insan üç çeşit durumdadır. Biyolojik varlık, ruhsal varlık ve kimyasal varlık…

Bu üç durumda en önemli olanlardan biri kimyasal varlığımızdır. Pek çok enzim ile vücudumuz bu dengeyi kurmaya çalışır. Çoğu zaman harika bir iş başarırken, bazen dışardan destek alması gerekebilir. İşte burada çay bizim için harika işler başarır. Kimyamızı değiştirir ve bize huzurlu bir algı sağlar. Pek çok insan çayın uyandırıcı etkisi bilir. Ama çay doğru demlendiğinde uyku ve dinginlik getirir.

Spritüal Enerji için Çayı Demlemenin Püf Noktaları.

 • Suyu bir kap içine alın ve bekletin.
 • Suya “ben huzurlu ve sağlıklıyım” cümlesini 10 kere söyleyin
 • Suyu çok iyi kaynatın. İyi bir çay için yüksek sıcaklık ister
 • Porselen ve seramik demlikler tercih edin.
 • Çayı demliğe kaşık ile dökerken yukardan yavaşça dökün.
 • Çayı demlerken suyu üstüne yavaşça ve gezdirerek dökün.
 • Çayın demlenme süresi çayın hangi amaçla kullanacağınıza göre değişir
 • 5 dakika demlenen çay size zindelik ve yüksek enerji verir
 • 15 dakika ve üzerinde çay size dinginlik ve huzur verir
 • Önemli! çay çabuk bayatlar.
 • Çayı taze tüketmek ve şeker kullanmadan içmek kimyasalları harekete geçirir.

Çay demlemenin püf noktaları temel olarak bunlar. Bazı gurular çayı önceden musluk suyunda yıkayarak tozunu alırlar. Yapacağınız çay için ona yoğunlaşmalı ve severek demlemelisiniz. Çay sizin onu sevdiğinizi bilir. Su her zaman en iyi kalite ve kireci düşük olmalıdır. Ph değeri 6 ve üstü olan su iyi bir çay için ana etkendir.

Spiritüal olarak çay demlemek bu adımlarla mümkündür. İçeceğiniz bardak porselen olabilir ve ayrıca bir tütsü yakabilirsiniz. Unutmayın çay meditasyondan önce ritüel olarak içilen bir içecektir. Şimdi sadece siyah çaydan bahsettiğimizi düşünebilirsiniz. Ama size önereceğimiz pek çok çay çeşidi vardır.

Adaçayı Manevi Faydaları:

Adaçayı binlerce yıldır sağlık ve bedensel huzur için tüketilmiştir. Adaçayı aynı zamanda tütsü olarak kullanılmakta olan bir baharat çeşididir. Adaçayı tüketiminde dikkate alınması gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan biride kan şekerine olan etkisidir. Kan şekerini düşürdüğü için tüketimine dikkat etmek gerekir.

 • İçerdiği uçucu yağlar kan dolaşımını uyarır ve mikropları öldürür.
 • içindeki maddeler mukusu gevşetmeye ve kanamayı durdurmaya yardımcı olur.
 • Adaçayı anti bakteriyel etkiye sahiptir ve bu nedenle soğuk algınlığı ve öksürük gibi rahatsızlıklar için faydalıdır.
 • Kan şekerini düşürmeye faydalıdır.
 • Adaçayı, adet sancılarının yanı sıra gaz veya şişkinlik gibi sindirim sorunları üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
 • Genel olarak, adaçayı stresi ve gerginliği azaltmaya yardımcı olur.
 • Adaçayı ile hafıza geliştirilebilir.
 • Adaçayı teri engelleyebilir – aşırı terliyorsanız düzenli olarak adaçayı içmelisiniz.

Bu faydaların yanı sıra huzurlu hissetmenizi ve kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayabilir.

Adaçayının manevi etkileri için spritüel çay demleme yöntemini uygulayabilirsiniz. Çay enerji alanımızı düzelten güçlü bir içecektir.

Riskler: Adaçayının Yan Etkileri

Tüm şifalı bitkiler gibi, ada çayının birçok avantajı vardır. Aynı zamanda riskleri vardır.  Her şeyden önce aşırı yüksek kullanımı tehlikelidir.

Küçük çocuklar, hamile ve emziren kadınlar ada çayından tamamen uzak durmalıdır. Çalışmalar süt üretimi üzerinde engelleyici bir etkisi bulduğundan, bitki genellikle sütten kesme için kullanılır.

Adaçayının içerdiği thujone yüksek dozlarda bir nörotoksin bulunmaktadır. Bu nedenle uzun süre tüketildiğinde baş ağrısı ve gastrointestinal şikayetlere neden olabilir.

Yan etkileri arasında mesanenin tamamen boşaltılmasına neden olabilir.

Doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Diyetinize ve sağlık durumunuza uygun olmayabilir.

manevi temizlik için çay

Biberiye Çayının Manevi Faydaları

Ruhsal yolcuğumuzda bize eşlik eden bir bitki biberiye. Pek çok kere tütsü olarak kullanılmıştır. Pek çok uygarlık törenlerde onu kullanmıştır. Biberiye bitkisini bu kadar özel yapan şeylerden biri de kokusudur. Biberiye çayı çok faydalıdır.

Biberiyenin sağlığa etkileri temel olarak uçucu yağlarına (kuru bitkide %0,6 ila %1,35) ve içerdiği rosmarinik asit, karnosik asit, klorojenik asit, rosmarinol, hesperidin, okaliptol vb. ikincil bitki maddelerine dayanmaktadır. Bu maddelerde inanılmaz derecede çeşitli bir iyileştirme etkisi tespit edilmiştir.

 • Antibakteriyel
 • Antiviral
 • antidepresan
 • antioksidan
 • antidiyabetik
 • Antienflamatuvar
 • kolesterol düşürücü
 • anti-kanser
 • Diüretik
 • Sindirim

Biberiyenin 2011 yılında Yılın Şifalı Bitkisi seçilmesi sebepsiz değildir. Bu nedenle biberiye aynı zamanda popüler bir ev ilacıdır ve romatizmal şikayetleri, soğuk algınlığı, adet krampları, migren, sinirlilik ve depresyonu azaltmak için kullanılır. Biberiye kokusunun da konsantrasyonu arttırdığı ve hafızayı canlandırdığı düşünülmektedir.

Ruhsal yolcuğumuzda biberiyenin bize katkısı büyüktür.

Biberiye Çayını hazırlamak

Çay hazırlamak için, bir çay kaşığı kuru veya taze doğranmış biberiye yaprağı (yaklaşık 2 ila 4 gr), çeyrek litre kaynar su üzerine dökülür. Çayı örtün ve 8 ila 10 dakika demlenmesini bekleyin ve ardından süzün. Çayı günde üç defa içebilirsiniz.

Aynısafa çayı manevi faydaları

Ruhsal yolcuğumuzda bize destek olacak en güçlü çaylardan biri aynısafa çayıdır. Çay ciddi bir antioksidandır. Vücuda ve zihne çok iyi gelmektedir. Ayrıca ağız ve diş sağlığı içinde faydalıdır. Ama en önemlisi ruhsal arınma için güçlü bir etkisi bulunmaktadır. Orta çağda arınma ve sağlık için kullanılan bitkilerden biridir.

Aynısafa geleneksel Çin tedavisinde kullanılmıştır. Enerji meridyenlerinizde pozitif etki yaratmaktadır. Enerji kanallarınızı açmanıza yardımcı olacaktır.

Aynısafa çayı hazırlamak için ilk önce, bir çay kaşığı kurutulmuş aynısefa bitkisi, su bardağı dolusu kaynar suya ilave edin. Daha sonra üstü kapalı olarak 8-10 dakika demlemeye bırakın. Demlenen çayı süzüp afiyetle tüketebilirsiniz. •Günde 3 bardak aynısafa çayını tüketebilirsiniz.

Dinlendirici ve güçlü pozitif etkileri olan pek çok şifalı bitki ve çay vardır.

Unutmayın! Doktorunuza danışmadan bu önerileri kullanmayın.

Çayın Manevi Faydaları ve Anlamı

Çayın manevi anlamı; aslında bir çok etkenin dışında bir enerji olmasıdır. Ruhsal yolcuğumuzda bize blokaj koyan pek çok etken vardır. Özellikle enerji kanallarımız çok hızlı bir şekilde tıkanabilmektedir. Çakralarımızı açmak ve enerjimizi yükseltmek için belli ritüeller uygulamalıyız. Bunlar dini veya spiritüel olabilir. Bu adımları uygularken bedenimizi ve zihnimizi gevşetmeliyiz. Buna en iyi şekilde etki eden şey doğal bitkilerdir. Meditasyondan önce bir bardak çay size huzur verecektir. Çay aynı zamanda dinlendirici etkisi ile bedene çok iyi gelmektedir. Çayın faydaları nelerdir?

Çayın 10 Manevi Faydası

 1. Epifiz bezine etki eder
 2. Psikolojik olarak zihni dinlendirir
 3. Bedeni sakinleştirir
 4. Sağlıklı olmanızı sağlar
 5. Ruhsal olarak iyi hissetmenize olanak sağlar
 6. Depresyonu azaltabilir
 7. Pozitif düşünmenizi sağlar
 8. Güzel bir enerji akışı sağlar
 9. Daha mutlu hissetmenize yardımcı olur.
 10. Çakralarınızı arındırmanızı sağlar

Manevi Temizlik İçin Çay

Ruhsal ve manevi temizlik için çay harika bir aracıdır. Hepimiz enerjiyiz. Çevremizdeki her şey enerji. Bunu biz değil kuantum fiziği söylüyor. Her şeyin kendi özgün enerjisi var. Çayında kendine ait bir enerjisi var. Bu hem kimyasal olarak hem de ruhsal olarak bir etki. Kimyamız değiştiğinde ruhumuzda değişiyor. Ruhumuz değiştiğinde kimyamızı yine etkiliyor. Sonuçta bu biyolojik bedenimizi etkiliyor. Çay bu yüzden manevi enerjimizi yükseltmekte ve arınmakta kullanılabilir. Burada çay içtikten sonra yapacağımız meditasyon çok önemlidir.

Bedenimizi dinlendirmeli ve meditasyona hazırlamalıyız. Ruhsal bir enerjinin en şekil almış hali zihnin serbest kaldığı haldir.

Bu çaylar bedeni ve ruhu dinlendirmek için kullanılabilir.

Ayrıca bu çayları denemelisiniz.

Papatya çayı, Zencefil çayı, Nane çayı, Gül çayı, Kekik çayı

Çay binlerce yıldır bize eşlik eden bir içecek. Sağlık için kullanıldı. Ayrıca sadece çay içmek için bir sebep aramaya da gerek olmayabilir. Çay harikadır. Onun için çayın manevi faydaları yanı sıra sadece biraz huzur için içmek harikadır.

Çayın Manevi Faydaları Son Söz

Ruhsal ve fiziksel olarak iyi hissetmek için kullanmanız gereken harika bir içecektir. Çay belli miktarların üzerinde tüketilmemelidir.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=2OEL4P1Rz04″ title=”Huzurlu Bir Meditasyon Yapmak”]

 

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?