Home Kadına Özel Kadının Doğası Makyaj

Kadının Doğası Makyaj

yazar Ender Çene
kadinin dogasi makyaj

Kadının Doğası Makyaj

Kadınlar için bakımlı olmak ilk planda gelir. Kadının doğası makyaj, kadınlar için olmazsa olmazlarıdır hayatlarında. Sabah uyandıklarındaki ilk iş aynanın karşısına geçip, kendilerini güzel görmek istemeleridir. Güzel görünmek hem psikolojik açıdan hem de fiziki açıdan çok büyük önem taşır. Güzel bir duşun arkasından, kahvaltı ve dışarısı için hazırlıklar başlar bayanlar için. Güne uygun kıyafetler seçilir ve sonra seçilen kıyafetlere uygun yüz makyajı yapılır. Makyaj cilt tipine ve fiziki yapıya uygun olmalıdır. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken başka bir şey de yüzün yağlı veya kuru olması ile ilgilidir. Ürünler özellikle cilt tipinin durumuna göre seçilmeli ve mutlaka organik ürünler tercih edilmelidir. Birçok bayan sırf güzel görünmek için uygun ve sağlıksız ürünler tercih ettiklerinden bu durum daha sonrasında ciddi sıkıntılara yol açar. Ciltte yanmalar, alerjik durumlar ve geçmeyen lekeler gibi olumsuzluklara neden olurlar. Tüm bunlara engel olabilmek için sağlık bakanlığı onaylı, cilt tiplerine uygun makyaj malzemeleri tercih edilmelidir her zaman. Güzel görünmek için sağlığınızdan olmayın!

Makyajın Önemi

Makyajın önemi sadece güzel görünmek için değil, cilde bakım yapmak için de önemlidir. Makyaj ürünleri arasında cilt sağlığını besleyen içerikli ürünleri tercih ederek, yüz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kışın ve yazın mutlaka güneş koruyucunuzu kullanmalısınız. Koruyucunun üzerine yapacağınız doğal  tasarlanmış makyaj malzemelerinizle cildinizi akşama dek korumuş da olursunuz. Günlük kıyafetlerinizin rengine göre oje seçimi, ruj ve far seçimi yapmalısınız. Tonlamalar aynı renk üzerinde değişmelidir. İyi bir fondöten ile cildinizin bütün pürüzünü kapatabilirsiniz. Cilt renginize uygun seçeceğiniz fondötenler, makyaj bazı ile kullanıldıklarında daha fazla pürüzsüz bir cilt ve kalıcılık elde etmiş olursunuz. Kıyafetinize göre fondöten üzerine uygulayacağınız canlı veya mat allık tercih edebilirsiniz. Pudra da aşırıya kaçmamanızı öneririz. Far kullanırken krem farlar daha çok kullanışlı oldukları için ve göz makyaj bazı ile kullanıldıklarında sabitleneceği için, akma gibi problemleri olmayacağından daha bir doğallık verirler. Gözünüzü asla rahatsız etmezler. Kirpikleriniz için doğal ve kirpikleri besleyici ürünler vardır. İçeriğinde kirpik serumu bulunduran kirpiklerinizi tek tek ayrıştıran ve dolgun gösteren rimeller her zaman göz makyajınızı ön plana çıkarmaya yarayacaktır. Biliyorsunuz ki ilk başta gözler dikkat çeker. Göz makyajının da önemi bu sayede artmış olur. Makyaj önemi özellikle sahne kullanan sanatçılar, haber spikerleri ve sürekli göz önünde bulunan ve film, dizi çeken kişiler için de oldukça büyük bir önem taşır.

Kusursuz Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj yapmak bir sanattır ve herkes güzel bir makyaj yapamaz. Kusursuz makyaj için bazı püf noktaların bilinmesi gerekir. Bu püf noktalar bilindikten ve düzenli uygulandıktan sonra siz de bir profesyonel makyaj uzmanı olabilirsiniz. Makyajınızın kusursuz olabilmesi için bazı önemli noktalardan bahsedeceğim. Öncelikle cilt tonunuza uygun bir fondöten tercih edip, makyajınıza başlayabilirsiniz. Pudra kullanacaksanız az miktarda kullanmalısınız. Makyaj yenilemek çok zaman alacağından tazelemeniz için makyaj malzemelerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Dudaklarınız ince ise ruj öncesi dudak dolgunlaştırıcı tercih edebilirsiniz. Dudak dolgunlaştırıcıyı uygulayıp belli bir süre bekledikten sonra üzerine rujunuzu sürün. Çatlak bir dudak yapınız var ise o zaman da dudak nemlendiricisi kullanmalısınız ki dudaklarınız kusursuz bir pürüzsüzlükle gözüksün. Sabitleyici pudrayı dudaklarınız üzerinde kullanarak rujunuzun uzun süreli kalıcılığını da sağlamış olursunuz. Kuyruklu eyeliner kullanırsanız bakışlarınız anlam kazanmış olur. Tüm bunların ardından gün sonunda makyaj temizliği için ise makyaj yağlarını kullanmanızı öneririz. Bu önerileri dikkate alıp makyajınızı bu şekilde yaparsanız kusursuz makyaj sizin için kaçınılmaz olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?