Home Kadına Özel Taşırmadan Oje Sürme Püf Noktalar 2020

Taşırmadan Oje Sürme Püf Noktalar 2020

yazar Ender Çene
oje sürme püf nokta

Taşırmadan oje nasıl sürme püf noktalar 2020 nelerdir? Merak edenler burada mı? Sıkı durun bunu sizin için söylüyoruz. Oje sürmek, çok kolay gibi gözükür. Ama ince detayları vardır. Bu detaylardan size bahsedersek sizlerin de kolaylıkla oje sürebileceğinizi biliyoruz.

Tırnaklar, bayanların en önem verdiği şeylerden biridir. Tırnaklar ne kadar temiz ve bakımlı olursa, kadınlar için o kadar öz güven yüksek olur. Öncelikli olarak, tırnak kesimine dikkat etmek ve tırnak şeklinize göre kesim yapılması gerekiyor. Bu önemli bir durumdur.

Oje sürme aşamaları da ayrı bir yere sahiptir. Bu aşamaların dikkate alınması gerekir.

 • Oje sürmeden önce, tırnaklarınızı törpülemeniz gerekir. Bu sayede ojeleriniz daha kusursuz gözükecektir.
 • Süreceğiniz oje koyu renk bir oje ise, ojenizi sürmeden önce, şeffaf renk oje sürerseniz, silme işlemi sırasında bu size kolaylık sağlayacaktır. Çünkü koyu renk oje sürerken, özellikle; (lacivert, bordo, siyah) renk de bu daha fazla görülüyor.
 • Uzun zamandır kullanılmayan oje kapakları kurur. Bu durumlarda, içi sıcak suyla dolu olan bir kabın içinde ters şekilde 15-20 dakika boyunca bekleterek, kapağın yumuşamasını sağlayabilirsiniz.
 • Oje sürmeden önce, oje şişesini sallıyorsanız yanlış yaptığınızı söylemek isteriz. Oje şişeni ellerinizle ileri geri yaparak, karışmasını sağlayabilirsiniz.
 • Her bir modelinin kendi alanında, sürüm teknikleri vardır. Örneğin neon yani parlak oje sürerken daha farklı bir teknik kullanılır. Bu sayede daha güzel ve daha kalıcı olması sağlanır. Neon oje sürerken, öncelikle beyaz renk sürüp kuruması beklenir. Kuruduktan sonra, üzerine neon oje sürülebilir.
 • Sürekli oje kullanmak ve ojeyi çok kullanmak tırnaklarda sararma oluşmasına sebebiyet verir. Bu durumlarla karşılaşanlar için önerimiz: Bir kaba sıcak suyla karbonatı koyarak karıştırarak 5 dakika bekletin. Rengin açıldığını göreceksiniz. Daha sağlıklı bir sonuç için, kısa bir süre oje sürmeye 1 hafta kadar ara verebilirsiniz.
 • Oje sürerken, yapılan en büyük yapılan hatalardan birisi de ojeyi bol bol kullanıp, kat kat sürülmesidir. Çünkü bu şey, ojenin tırnaklarda kötü durmasına sebebiyet verebilir.

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür?

 • Oje sürmeye başlarken, tırnağın tam ortasından başlanmalıdır. Sonraki adım, sol ve sağ kısma geçilmelidir.
 • Oje sürdüğünüzde taşmalar olabilir. Bunun için, kulak çöpüne aseton sürerek, kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu işlemi oje kuruduktan sonra yaparsanız daha sağlıklı olur. Bu işlem zor gelirse, tırnak törpüsünün ucunu aseton batırarak daha ince işlem yapabilirsiniz.
 • Kusursuz oje görmek istiyorsanız, oje kurutucularını tercih etmemelisiniz.
 • Yanlış tırnak törpülemek, de tırnaklarınızı kötü gösterebilir. Hatta ne kadar güzel oje sürseniz bile, görüntü kötü olacaktır.
 • En fazla 2 kat oje sürülmelidir. Ojenin rengine bağlı olarak bu sayı 1 bile olabilir. Örneğin; siyah renk oje sürerken 1 kat, pastel bir renk sürerken 2 kat yeterli olacaktır. Çok katlı oje sürmek hem kötü bir görüntü verecektir, hem de kuruma süresi uzun olacaktır.
 • Kısa sürede ojenin kurumasını istiyorsanız, ojenizi sürdükten sonra soğuk suyun altına tutarak daha hızlı korumasını sağlayabilirsiniz.( bu işlem için, birkaç dakika beklemelisiniz) Ojenin bozulmasına sebebiyet verebilir.(Soğuk su, ojeyi dondurma etkisi vardır)
 • Ojelerinizin uzun süreli kullanımını istiyorsanız, sıcak sudan uzak durmanız gerekir. Sıcak su ojelerin çıkmasına sebebiyet verir.
 • Son olarak oje seçerken, bilinmedik markaları tercih etmemenizde fayda var. Seçim yaparken daha önce kullandığınız markalardan kullanmak daha doğru sonuçlar verecektir.

 Öneri: Ojelerin uzun süre kalıcı olması için serin ve karanlık yerlerde muhafaza ediniz. Gerekirse buzdolabında saklayabilirsiniz.

Muhteşem kıyafet kombinelerinizi, harika gösteren şeylerden biriside ojelerinizdir. Ojeleriniz kıyafetleriniz ile ne kadar uyum içinde olursa o kadar şık bir görünüme sahip olursunuz. Sizler için kıyafetlerle uyum gösterecek renkleri paylaşacağız.

Kıyafete göre oje rengi önerileri:

Oje seçmek, basit ve kolay bir şey gibi gözükse de aslında ince detayları vardır. Kıyafetlerinizi seçtiniz. Ama ojeyi bir türlü seçemediniz. Üzülmeyin! Merhaba Kadın devrede 🙂

Kırmızı renk kıyafetle, siyah renk oje muazzam bir uyum içerisindedir. Birbirini tamamlayan iki renktir. Siyah elbise/kıyafet ile de kırmızı oje uyum gösterecektir.

Saks mavisi ile uyumlu olan renkler, kırmızı, siyah, turkuaz ve bej rengi uyum gösterecektir.

Sarı kombinler pek tercih edilmez. Ama sarı tutkusu olanlar için, siyah oje harika bir uyum olacaktır.( Siyah renk her alanda kurtarıcı bir renk olduğu gibi, burada da kurtarıcılığın göstermekte)

Sadeliğin simgesi olan beyaz renk de kombinelerin vazgeçilmez renklerinden. Beyaz renk kıyafet ile kırmızı, siyah ve pastel tonlar oldukça uyumlu olacaktır.

Oje rengi seçmek kişileri zaman zaman zora sokar. Mevsimlere göre renk seçimleri vardır. Örneğin; yaz mevsiminde açık ve pastel tonlar tercih edilirken, kış mevsiminde bordo ve siyah tonlar daha sıklıkla kullanılır. Sonbahar mevsiminde ise, hardal ve kahverengi tonları tercih edilir. Sonbaharı temsil eden renkler olduğu için diyebiliriz.

Son olarak; oje alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

 • Ojeyi seçerken gün ışığında seçilmesi gerekir. Sonrasında hüsran olabilir.
 • Oje rengi ten rengiyle uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde, kötü görüntü verir.
 • Oje markaları dikkatli seçilmesi gerekir. Kullanan kişilerin yorumlarını dikkate almakta fayda var.
 • Kullanım süresi önemli bir detaydır. Kullanım zamanı geçtiyse istenen etki alınmaz.

Bayanlar için, oje seçmek bile ne kadar zor değil mi? Bir o kadar da eğlenceli. Oje koleksiyonum var dediğinizi duyar gibiyiz. Size önerimiz ojelerinizi uygun koşullarda, bozulmayacak koşullarda muhafaza edin. Sonucu hüsran olan sonuçlarla karşılaşmanızı istemeyiz.

Eğer önerilerimize uyarak, oje sürme işlemi yaparsanız daha güzel sonuçlar olacağınıza inanıyoruz.

Hayatınızda sizi yansıtan renkler seçmeyi unutmayın. Mutlu ve renkli günler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?