Home Astroloji Burçların Dili ve Burçların Ayları

Burçların Dili ve Burçların Ayları

yazar Ender Çene
burclarin-dili

İnsanın karakterini ortaya çıkartan şeylerden birisi de burçtur. Burç, kişilerin doğum tarihi ve doğum saati ile ortaya çıkan astrolojik terimdir. Astrolojik olarak tanımlarsak kişilerin, doğumu sırasında Güneşin hangi pozisyonda olduğunu gösteren, göksel sembolik ifadedir.
12 tane burç bulunmaktadır. Tarihsel sırlamaya Göre burçlar;

Burçların Ayları

 1. Oğlak (22 aralık-21 Ocak)
 2. Kova (22 Ocak-19-Şubat)
 3. Balık (20 Şubat-20 Mart)
 4. Koç Burcu (21 Mart- 21 Nisan)
 5. Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)
 6. İkizler (22 Mayıs -22 Haziran)
 7. Yengeç (23 Haziran-22 Temmuz)
 8. Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)
 9. Başak (23 Ağustos-22 Eylül)
 10. Terazi (23 Eylül- 23 Ekim)
 11. Akrep (23 Ekim- 21 Kasım)
 12. Yay (22 Kasım- 21 Aralık)

Her burcun özellikleri farklıdır. Ama herkes burç özelliğini taşımayabilir. Bunlara bağlı olarak burçların, birbirleriyle olan anlaşmaları da burçlara bağlı olduğu söylenebilir. Çünkü; bir inanışa göre bir kişiyi tanımanın yolu burcunu bilmekten geçer. Burç grupları olarak Ateş, su, hava, olarak sıralanır.

Oğlak (22 aralık-21 Ocak):

Oğlak burcu Toprak grubunda yer alır. Oğlak burcunda olan kişiler burçlar arasında en inatçı burç olarak bilinmektedir. Sorumluluk sahibi olarak bilinen Toprak Burcu aynı zamanda kararlı yapısıyla da fazlasıyla dikkat çekmektedir. İş hayatına oldukça önem verirler. Oğlak burçları özel hayatlarında ve ikili ilişkilerinde dengeyi ayakta tutmak için daima mantıklı kararlar verir.

Kova (22 Ocak-19-Şubat)
Bu burç, Hava grubunda yer alır. Kova burcunun en bilindik özelliği yardımsever ve sağduyulu olmasıdır. Paraya önem vermezler. Onlar için en önde gelen şey dostluk ve ikili ilişkilerdir. Özgür ruhlu burçlardır. Huzursuz ortamlar, bu kişileri rahatsız eder.

Balık (20 Şubat-20 Mart)
İsminden de anlaşılabileceği gibi balık burcu su grubundadır. Balık burcu en duygusal, en naif ve en hassas burçtur. Balık burcu kin tutmaz. Böylelikle ikili ilişkilerinde sorun yaşamaz. Balık burcu mantığıyla değil, duygularıyla hareket ettiği için üzüldüğü çok görülmüştür.

Koç Burcu (21 Mart- 21 Nisan)

Macera ve Eğlencenin başında gelen koç burçları Ateş grubunda yer almaktadır. Koç burçlarının bilindik özellikleri inatlarıdır. Koç burçlarının. inatların üzerine kimse geçemez. Bunun yanı sıra cesaretli ve kendine güvenen özgüvenli davranışlarıyla daima kalabalık ortamlarda ön plana çıkmayı başarmışlardır. Koç burçları çok sabırsızlardır. İstedikleri şeyin anında olmasını beklerler. Çok çabuk sinirlenen ama bu sinirleri anında geçen kişilerdir.
Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)

Sıcakkanlı taraflarıyla insanlara kendilerini hemen sevdiren burçlar arasındadır. Boğa burçları Toprak grubunda bulunur. Bu burç grubu, hayatta belli bir amaçları olan ve o amaç doğrultusunda ilerleyen Sorumluluk sahibi kişilerdir. Genellikle mantıklarıyla hareket ederler. Duygusallık onlar için 2.plandadır.

İkizler (22 Mayıs -22 Haziran)
Hava durumunun en bilinen borçlarından birisi ikizler burcu ve ikizler burcu yöneticilik ruhuna sahiptir bulunduğu ortamda hemen yöneticilik alabilir üstün zekası sayesinde insanları kendine çeken bir yapısı vardır ikizler burcunun en büyük özelliği çok konuşmasıdır. İkizler burcu, olan kişiler her an aynı olmayabilir. Bazen iyi ruh halinde olup, bazen kötü ruh halinde olmasına alışsanız iyi olur. Yoksa üzülen siz olursunuz. Bizden demesi…

Yengeç (23 Haziran-22 Temmuz)

Yengeç burçları sakin, merhametli ve iyi niyetli burçlardır. Yengeç burçları hediye almayı ve hediye vermeyi çok severler. Su grubuna ait olan bu burcun En belirgin özellikleri dikkatsiz olmalarıdır. Yengeç burçları, güven ve saygı çerçevesine çok dikkat ederler. Ruh hallerine göre davranırlar. Bu da zaman zaman karşılarındaki kişileri kırılmasına neden olabilir.

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)
Liderlik grubuna sahip olan bir burç olan Aslan burcu Ateş grubuna girmektedir. İş hayatında ve normal hayatında çok detaycı bir burçtur. Her şeyi en detaylı şekilde inceler. Yaptıkları her İşte en iyisini yapmak ve en mükemmelini yapmayı isterler. Kusursuz olmak onlar için önemlidir. Başarısızlığı asla kabul etmeyen aslan burcu, daima ön planda olmak ister.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)
Toprak grubu Burcu olarak bilinen başak burcu diğer burçlara göre farklı özellikleri vardır. Disiplin onlar için en önemli şeydir. Ekonomik anlamda tutum ve davranışlar sergileyen başak burcu insani ilişkilerinde de bunu sergilemektedir. Bu burcun en bilindik özellikleri arasında titizlik yer alır. Gerek ev hayatında, gerekse iş hayatında her anlamda işlerini büyük bir disiplin ve titizlik içinde yaparlar. Hatalı iş onlar için imkansız gibi bir şeydir.

Terazi (23 Eylül- 23 Ekim)
Denge burcu olarak bilinen bu burç aslında dengesiz davranışlarıyla bilinir. Anı anı anını tutmayan bu burç hava grubundadır. Lüks alışverişler denilince akla terazi burcu gelir. Sanata karşı oldukça düşkündürler. Terazi burcu sevgi burcu olarak da tabir edilir. Kin tutmayan yapıları vardır. İnsanları kırmaktan çok korkarlar. Terazi burçlarının, Sessiz ve sakin olmaları çevresi tarafından sevilir hale getirmiştir.

Akrep (23 Ekim- 21 Kasım)
Akrep burcu Çok zor bir burçtur. Bu burçlar, yenilgiyi asla kabul etmezler. En belirgin özellikleri umursamaz olmalarıdır. Tuttuğunu kopartan inatçı ve hırslı bir burçtur. Çok çabuk sinirlenebilen ve zaman zaman da sinirlerine hakim olamayan bir yapıları vardır. Tartışma esnasında, fevri hareketleri de dikkat çekmektedir.

Yay (22 Kasım- 21 Aralık)
Kendine Güvenen ve davranışlarından asla ödün vermeyen burç olarak bilinmektedir. Yay burcu kişiler sessiz, sakin, komik halleri ile bilinmektedir. Ateş grubuna sahip olan yay burcu giyim konusunda oldukça bilgiye sahiptirler. Moda onlardan sorulur diyebiliriz. Kalabalık ortamlarda da girişken yapıya sahiptirler. Ortama hemen ayak uydurabilirler. Zaman zaman soğuk davranışları çevresindekileri çilden çıkartabilir.

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?