Home Anne-Çocuk Baby Shower Nedir – Baby Shower Nasıl Yapılır?

Baby Shower Nedir – Baby Shower Nasıl Yapılır?

yazar Ender Çene
baby shower nedir

Baby Shower nedir?  Bebeğe hazırlık partisi olarak tanımlanabilir.Son zamanların trendi olan baby shower, oldukça moda bir hale geldi. Baby shower, hem anne adayının, hemde gelen misafirlerin  bu parti eğlenmesine ve kaliteli vakit geçirmesi sağlanır. Peki nedir baby shower birlikte bakalım. Özellikle anne ve anne adaylarının merak ettiği bu akım kişileri farklı şeyler yapmaya sürüklüyor.

baby-shower-kiz

Baby Shower,  Anne adaylarına doğumuna kısa bir süre kala yapılan manevi ve maddi anlamda destek vermek adına düzenlenen eğlencedir.  Kişilerin çevresine bağlı olarak bu eğlencenin de büyüklüğü değişiklik göstermektedir. Ayrıca bireylerin yaşam tarzı, gelenekleri de bu duruma farklılık katabilmektedir. Aslında eskiden de günümüzde olan bir organizasyondur. Zaman geçtikçe yenilenme yapılarak, baby shower ismini aldı. Eski zamanlarda doğumdan sonra bebek ziyaretlerine gidilirdi. Şuanda da gidiliyor elbette ama, baby showerlar bir tık daha ön planda kalıyor diyebiliriz. Baby shower partisinde, anne adayının misafirleri gelir, pasta kesimi yapılır, hediye alınır, verilerek müzik eşliğinde eğlence düzenlenir. Ayrıca bu partinin anne adaylarına olumlu etkisi olmasını da sağlayarak,, streçli süreci atlatmaları sağlanır. Baby shoer’in yapılması için öncelikle anne adayının yakın çevresinin düzenleme yapması gerekir. Bu partiyi genellikle, arkadaşları ve annesi yapabilmektedir. Parti için gerekli ürünleri alıp, davet listesi oluşturularak kişiler aranır.

Baby Shower nedir

Parti düzenlemesi yaparken, anne adayının beğeni ve istekleri ön planda tutulması gerekir. Baby shower parti konseptinde neler vardır? baby shower süsleri ve baby shower pasta başta gelmektedir. Bu süreçten sonra partinin nerede yapılacağına karar verilmesi gerekiyor. Eğer parti evde yapılacaksa, evde bulunan eşyalardan faydalanmak gerekir. Masa, sandalye, vitrin gibi ürünler bunun başında gelir. Eğer özel bir mekanda yapılacaksa, bunu için bir bütçe ayarlaması yapılması gerekir. Bu partide en önemli konulardan birisi süs seçimleridir. Süsleri ne kadar güzel seçerseniz, partiniz de o kadar afilli olacaktır. Örneğin; bebek erkekse mavi tonlarında, kız bebekse pembe tonlarında süsleme yapılırsa, oldukça etkili ve güzel bir ambiyans elde edeceksiniz. Bu durum fotoğraf çekimlerine de yansıyarak harika ve unutulmaz kadrajlar yakalayabilirsiniz. Parti de nasıl ikramlar sunulur?:sorusu merak konusu kafanıza takıldığını biliyoruz. Parti için, çeşitli hamur işleri ve atıştırmalık yiyecekler hazırlanabilir. Bu partinin olmazsa olmazı babyshower pastası. Bunun dışında kek, kurabiye, poğaça ve börek gibi yiyecekler parti için oldukça uygun yiyecekler arasındadır. Partinin en önemli tatlısı olan pasta, çok büyük olmamalıdır. Pastanın özel süslemeler ve tatlı mesajlarla süslenebilir. Bu mesaj anne adaylarını mutlu olacağı bir durumdur. Pastanın rengi de ortam rengine uyum sağlamalıdır. Bu sayede harika uymlar sağlamış olacaksınız.

baby-shower-erkek

Baby Shower hediyesi, düşündürücü bir süreçtir.  Hem bebek için hemde anne için hediye alınabilir. Bebekler bu süreçte çok çabuk büyüdüğü için, sık sık alışverişe ihtiyaçları vardır. Bu durumu göz önüne alarak hediye seçim yapmaları gerektiğini hatırlatalım. Parti günü gözde sizsiniz. En güzel ve en renkli siz olacaksınız. Bu yüzden bugün kıyafetinizin rengi dikkat çekici olmalıdır. Konsept tasarımında bahsettiğimiz gibi bebeğin cinsiyetine göre renk seçimi yapılabilir.. Bu sürece eşinizi de katabilirsiniz. Örneğin siz mavi elbise giydiyseniz, sizinle aynı renk olan gömlek giyebilir. Yada  o renkte bi ürün üzerinde bulunabilir. Bu sayede harika bir konsept olacaktır. Şunu belirtelim ki bu gün davetliler gözlerini üzerinizden alamayacak 🙂

Baby Shower Nasıl Yapılır?

Baby shower nasıl yapılır diyenlere, baby shower partisinin 10 aşamada nasıl yapıldığından bahsedelim:

  • Baby shower zamanını seçin
  • Parti mekanı belirlenir
  • Afilli bir davetiye hazırlanır
  • Gelecek kişiye göre yiyecek hazırlamak
  • Parti konsepti belirlenir
  • Bu süreç için bütçe planlaması yapılır
  • Pasta seçilir ve masa hazırlanır
  • Partide giyeceğin kıyafetini seç
  • Baby shower fotoğraf çekimlerini ayarla
  • Şarkı listresini oluştur

Partiyi kim sevmez ki? Eğlenmek, stres atmak. Ben ben seslerini duyar gibiyiz. Evet bu parti tam size ghöre aslında. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz bir parti hem size iyi gelecek, hem de sevdiklerinize.

Baby shower partileri tatlıdır, doğaldır. Sizi daha motive eder. Baby shower ile kendinizi daha iyi hissedeceğinize eminiz.

Bebeğiniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler dileriz.

Mutlu ve sağlıklı kalın

 

 

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?