Home Olumlamalar Olumlama Nedir | Nasıl Yapılır | Güçlü Olumlamalar

Olumlama Nedir | Nasıl Yapılır | Güçlü Olumlamalar

yazar Ender Çene
olumlamalar

Hayatımızın büyük bir bölümünde kendimizle mücadele halindeyiz. Fakat çoğu zaman kaybediyoruz. Olumlamalar ve olumlama cümleleri burada devreye giriyor. Olumlama nedir ve nasıl yapılır? Biz düşünen canlılarız. İnsanın en büyük özelliği ne diye sorarsanız düşünebilmesi deriz. Evet fikirlerimiz ve düşüncelerimiz bize seçimler sunar. Hayatta hangi yoldan gideceğimizi genellikle bu yolla biliriz.

 

Düşünerek ve fikir üreterek. Düşüncemiz gerçekten çok güçlü ve hayatımızı etkiliyor. İnsan düşündükleri ile yaşıyor diyebiliriz. Burada ise pozitif düşüncenin önemini anlıyoruz. Bunu sağlamak için olumlu cümleler kurup bunu hissetmemiz gerekiyor. Olumlama ise bu olumlu cümlelerden oluşan bir tekrar sistemi. Olumlamaları anlamak onu uygulamak ile mümkündür. Olumlama yapmak sanıldığının aksine çok kolaydır. Tekniği öğrendikten sonra olumlamalarınızı siz kendiniz oluşturabilirsiniz.

Olumlamalar Nedir?

Olumlama adı üstünde olumlu düşünme cümleleri diyebiliriz. Olumlu enerjiyi hayatımıza çekmenin en hızlı yoludur. Olumlu düşünmek çoğu zaman zordur. Çünkü beynimiz bu şekilde çalışmaya adapte edilmemiştir. Ailemizden olumsuz düşünmeyi öğrenmişizdir. Olumlamaları anlamanın en kolay yolu uygulamaktır.

 

Olumlama cümleleri kurarak enerjimizi değiştirebilir ve bilinçaltımızı yönetebiliriz. Evet olumlama cümleleri bilinçaltını etkiler. Bilinçaltı bizim bilincimizin dışındaki alandır. Tüm organların çalışmasından tutun diğer düşüncelere etkisi olan bir alandır. Bilinçaltı sürekli kayıt halindedir. Olumlamalar için en önemli alan bilinçaltımızdır.

Kısaca olumlamayı inceleyelim.

olumlama-nedir

Olumlama Nedir?

Olumlama 5 temel maddesi bunlardır diyebiliriz.

Olumlamalar Nasıl Yapılır?

Olumlamalar, olumlama cümleleri ile yapılan bir eylemdir. Kişinin sesli veya sessiz şekilde her gün tekrar ettiği cümlelerden oluşur. Bu cümleler zihnimize pozitif enerjiyi serbest bırakmada yardımcı olur. 21 gün boyunca uygulanması gerekir. Fakat olumlama cümleleri bizce sürekli uygulanmalıdır. Kısaca kişi bir hedefe ulaştığında bu cümleleri bırakmamalıdır. Olumlamalar sürekli tekrarlanırsa fayda sağlayacaktır.

 

Her gün bir ayna karşısında sesli olarak belirleyeceğiniz 7 cümleyi tekrarlamanız size büyük bir huzur verecektir. Yatmadan önce de yatakta bu cümleler tekrarlanmalıdır. Ayrıca cümleleri okuyup ses kaydı alarak telefonunuzda dinleyebilirsiniz. Olumlamalar sağlığımıza ve düşünce yapımıza gayet iyi gelebilmektedir. Mental rahatsızlıkta bir yardımcı rol üstlenebilmektedir. Yapılan araştırmalar olumlu düşünmenin insan psikolojisine çok iyi geldiğini göstermiştir.

pozitif düşün

Pozitif düşün ve pozitif ol önemli bir düsturdur. İnsanlar pozitif düşünemedikleri için bu yüzyılda en çok rastlanan psikolojik rahatsızlıklara maruz kalıyorlar. Pozitif olmak için olumlamalar gerçek yardımcılardır. Olumlamanın en önemli adımı pozitif düşünmeyi öğrenmektir.

olumlama nasıl yapılır

Olumlamalar için en önemli 5 adım yukarıdadır. Olumlu düşünmek hayatımızı gerçekleştirecek gerçek güçtür.

Olumlama Cümleleri Kendim Nasıl Yaparım?

Dediğimiz gibi gayet basit. Sırayla gidelim

Cümle olumlu olmalı. Yani “Fakir olmak istemiyorum” değil “Zengin oluyorum” ” Para beni seviyor” gibi olumlu cümlelerden oluşmalı hiç bir şekilde negatif kelime ve anlam içermemeli buna en güzel örnek “her gün zayıflıyorum” bu olumlu gibi gözüken bir cümle ama bilinçaltımızda zayıflama kelimesi kesinlikle negatif ve sağlıksız olma eylemiyle örtüşen bir kelimedir. Neden mi? Hasta insanlar zayıflar. Genellikle çocukluktan beri “zayıfsın hasta olursun” gibi kelimeler hayatımıza girmiştir.

Cümle şimdiki zamanda olmalı. Yani “Ben zengin olacağım” değil “BEN ZENGİNİM VEYA ZENGİN OLUYORUM” gibi olmalıdır. Geçmiş veya gelecek kipleri kullanılmamalıdır. Bilinçaltı şimdiki zamandadır. Onun için her şey şu anda vardır.

Cümleyi inanarak söyleyin. Çok güzel olumlama cümleleri çoğu zaman işe yaramıyor. Çünkü inanç yok. İnsan bunu robot gibi tekrarlarsa gerçek anlamda etkisi az oluyor. Ama içine duygularınızı ve enerjinizi katarsanız gerçekten harika bir güç ortaya çıkıyor.

Cümleyi Tekrarlayın. Olumlama cümlelerini zihninizde veya sesli olarak tekrarlayın. Bu sayede bilinçaltınızda kalıcı kayıtlar oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Olumlu düşünmeyi öğrenin. 

Gelelim işimize yarayacak 30 güçlü olumlama cümlesine.

30 Güçlü Olumlama Cümlesi

1- Ben huzurlu ve mutlu bir insanım.

2- Kendimi seviyor ve değer veriyorum.

3- Her gün param artıyor ve zengin oluyorum.

4- Kendimi harika hissediyor ve saygı duyuyorum.

5- Ben mutlu ve güzel bir insanım.

6- Her sağlıklı alışkanlığı hayatıma dahil ediyorum.

7- Her yediğim gıda bana sağlık ve mutluluk veriyor.

8- Pozitif düşünüyor ve yaşıyorum.

9- Ben kariyerimde zirveye çıkıyorum.

10- Hayallerimin mimarı benim.

11- Mutlu bir ailem ve dostlarım var.

12- Kendime değer veriyorum.

13- Ben sağlıklı ve mutlu bir insanım.

14- Ben huzurlu ve güçlü bir insanım.

15- Herkes bana saygı duyuyor.

16- Herkes beni seviyor.

17- Yaşamın en derin duygularını mutlulukla yaşıyorum.

18- Duygularımı kontrol ediyor ve onları seviyorum.

19- Huzuru seçiyor ve mutluluğu yayıyorum.

20- Ben yüksek enerjili bir insanım.

21- Ben değerli ve öz saygısı olan bir insanım.

22- Her negatif şey bende pozitife dönüşüyor.

23- Geçmişimi seviyor, barışıyor ve huzurla serbest bırakıyorum.

24- Kendimi affediyorum. Çünkü ben buna layığım.

25-Eşim ve çocuklarım (eğer varsa) beni seviyor. Çünkü ben buna layığım.

26- Her sabah sevinçle ve huzurla uyanıyorum.

27- Güzellikler ve iyilikler çevremi sarıyor.

28- Vücudumu ve kendimi beğeniyor ve seviyorum.

29- Ben spor yapan sağlıklı bir insanım.

30- Ben sevgi ve merhamet feneriyim. Işık Saçıyorum.

Bu olumlamaları her gün kullanabilirsiniz. Olumlama cümlelerimizi kategorimizi takip ederek görebilirsiniz.

Olumlamalar

Benzer Yazılar

Yorumunu Bırakır mısın?